X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Budżet UE, Fundusz Odbudowy i mechanizm warunkowości. Zatwierdzono ustalenia szczytu w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 11:29
Ambasadorowie 27 państw członkowskich zaakceptowali w procedurze pisemnej ustalenia unijnych przywódców z ubiegłotygodniowego szczytu. Zgodnie z nimi Komisja Europejska w osobnej deklaracji zobowiązała się do zastosowania uzgodnień.
Pieniądze na walkę ze skutkami pandemii będą mogły być wypłacone latem przyszłego roku
Pieniądze na walkę ze skutkami pandemii będą mogły być wypłacone latem przyszłego rokuFoto: Pool AP/Associated Press/East News

We wnioskach ze szczytu napisano, że mechanizm warunkowości będzie stosowany wyłącznie do ochrony unijnego budżetu. Jest też zapis, że samo stwierdzenie, iż doszło do naruszenia zasady państwa prawa, nie wystarczy do uruchomienia mechanizmu.

Posłuchaj
00:46 10794689_1.mp3 Zgoda krajów UE na pakiet budżetowy i mechanizm warunkowości. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
parlament europejski free europarlament free shut 1200.jpg
"To bezprecedensowe wsparcie". Beata Płomecka o budżecie UE na lata 2021-2027

Takie brzmienie wniosków było warunkiem zaakceptowania przez Polskę i Węgry całego pakietu finansowego, czyli budżetu Unii na lata 2021-2027, oraz funduszu odbudowy po pandemii.

Czytaj również:

Pieniądze z Funduszu Odbudowy latem przyszłego roku

Teraz pakiet budżetowy wraz z mechanizmem warunkowości ma zaakceptować Parlament Europejski. Procedura w sprawie siedmioletniego budżetu i reguły "fundusze za praworządność" skończy się w Europarlamencie i od stycznia będą mogły być uruchamiane projekty dofinansowania z unijnej kasy.

Pieniądze na walkę ze skutkami pandemii będą mogły być wypłacone latem przyszłego roku, bo wcześniej parlamenty krajowe muszą zaakceptować decyzję w sprawie zasobów własnych.

ms

Czytaj także

Negocjacje w UE. Ekspert: co pewien czas dochodzi do bardzo ostrego iskrzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 10:17
- Jeżeli traktaty będą łamane, to przynajmniej od strony formalnej państwa dysponują szeregiem instrumentów, dających możliwość wykazywania, że pewne działania są sprzeczne z podpisywanymi traktatami - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń