X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sankcje wobec reżimu na Białorusi weszły w życie. "Na celowniku kluczowe firmy"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 19:30
Weszły w życie rozszerzone unijne sankcje wobec reżimu na Białorusi. Decyzja o objęciu restrykcjami 29 funkcjonariuszy reżimu i 7 firm została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka
Prezydent Białorusi Aleksander ŁukaszenkaFoto: Drop of Light / Shutterstock.com
Bialorus protest emerytow pap 1200.jpg
Rozszerzenie sankcji nałożonych na białoruski reżim. Jest zgoda ambasadorów UE

Do tej pory na liście było 55 przedstawicieli reżimu na czele z Aleksandrem Łukaszenką. Tym razem Unia Europejska wzięła na celownik kluczowe białoruskie firmy.

Czytaj także:

Sankcjami objęto między innymi prywatną firmę Beltechexport, powiązaną z ministerstwem obrony. To największe przedsiębiorstwo, które eksportuje broń i sprzęt wojskowy produkowany przez białoruskie spółki państwowe do krajów w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i na Bliskim Wschodzie. 

Posłuchaj
00:45 10802175_1.mp3 Rozszerzone sankcje UE wobec Białorusi weszły w życie - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Na czarną listę została wpisana także firma Volat, część białoruskiego Państwowego Urzędu Przemysłu Wojskowego, który odpowiada za realizację wojskowo-technicznej polityki państwa. Z kolei Dana Holdings objęta sankcjami to jeden z głównych deweloperów nieruchomości na Białorusi. Aktywa finansowe tych firm w Europie zostały zablokowane.

Jeśli chodzi o funkcjonariuszy reżimu, to sankcjami został objęty m.in. wicepremier Białorusi, prokurator generalny i minister informacji. Osoby z czarnej listy mają zakaz wjazdu do Unii i zablokowane aktywa w Europie.

pkr

Czytaj także

Sankcje wobec Łukaszenki. Jest wstępna zgoda wśród krajów UE

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 14:14
Z informacji Beaty Płomeckiej wynika, że porozumienie polityczne osiągnęli ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów Unii na spotkaniu w Luksemburgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzywamy do zaprzestania przemocy". Apel USA i państw europejskich do władz Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 19:57
Unia Europejska, Szwajcaria, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania wezwały białoruskie władze do natychmiastowego zaprzestania stosowania przemocy wobec własnego narodu.
rozwiń zwiń