X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stopniowy powrót do normalnego życia? UE rozpoczyna szczepienia przeciwko koronawirusowi

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 07:30
W niedzielę w Unii Europejskiej oficjalny start szczepień przeciwko koronawirusowi. W sobotę pierwsze preparaty firmy Pfizer i BionTech dotarły do wszystkich krajów członkowskich i tego samego dnia Węgry, Słowacja i Niemcy rozpoczęły ich podawanie.
W całej Polsce podano już ponad 7 mln zastrzyków ze szczepionką przeciw COVID-19
W całej Polsce podano już ponad 7 mln zastrzyków ze szczepionką przeciw COVID-19Foto: Shutterstock

Szczepionki amerykańsko-niemieckiej firmy są pierwszymi, które zostały dopuszczone na unijny rynek. Zielone światło w poniedziałek dała Europejska Agencja Leków, a kilka godzin później ostatecznie dopuściła je do obrotu Komisja Europejska. 

Posłuchaj
00:52 10816102_1.mp3 UE: oficjalny start szczepień przeciwko koronawirusowi (IAR)

- Szczepienia pozwolą nam na stopniowy powrót do normalnego życia. Gdy tylko odpowiednia liczba osób otrzyma szczepionki, będziemy znowu mogli podróżować, spotykać się z rodzinami i przyjaciółmi i normalnie spędzać wakacje za którymi tak bardzo tęsknimy - mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

szczepienie szczepionka free shutt 1200 .jpg
W Polsce ruszają szczepienia przeciwko COVID-19

Prawie 2 miliardy szczepionek dla Europy

Firma Pfizer i BionTech ma dostarczyć do Europy do 300 milionów dawek szczepionek. W sumie Komisja negocjowała w imieniu unijnych krajów dostawy szczepionek z sześcioma koncernami farmaceutycznymi i zakontraktowała prawie 2 miliardy dawek.

Czytaj także:

Kolejną firmą, która czeka na autoryzację swoich preparatów, jest Moderna. Decyzja Europejskiej Agencji Leków jest spodziewana na początku stycznia.

Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych (opr. Maria Samczuk/PAP) Szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych (opr. Maria Samczuk/PAP)

ks

Czytaj także

Brytyjska mutacja koronawirusa szerzy się w Europie. Potwierdzone przypadki w kolejnych krajach

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 18:30
W Szwecji potwierdzono pierwszy przypadek brytyjskiej mutacji koronawirusa u osoby, która przyjechała z Wielkiej Brytanii - poinformowała w sobotę Sara Byfors z Urzędu Zdrowia Publicznego (FHM). Podobny komunikat wydały służby medyczne w Hiszpanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misja w Dover zakończona. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wracają do kraju

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 23:00
Polscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zakończyli testowanie kierowców w okolicach portu w Dover, gdzie pomagali rozładować korek, jaki powstał po zamknięciu w niedzielę na 48 godzin granic przez Francję w związku z wykryciem na Wyspach Brytyjskich nowej odmiany koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziękuję Polsce, która skierowała tutaj ludzi". Wiceszefowa brytyjskiego MSZ po akcji w Dover

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 00:19
Wendy Morton, wiceminister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii podziękowała Polakom za pomoc w rozładowaniu kolejki pojazdów, głównie TIR-ów, zmierzających do Francji. Obecność polskich medyków i żołnierzy w Dover pozytywnie odnotowała również brytyjska prasa.
rozwiń zwiń