X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe przepisy przy wjeździe do Holandii. Konieczny negatywny wynik testu na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 17:52
Holandia wprowadza od wtorku wymóg przedstawienia przez osoby przekraczających negatywnego wyniku testu na COVID-19 oraz podpisanego oświadczenia zdrowotnego - ponformowało w poniedziałek polskie MSZ. Podkreślono, że test nie może być wykonany wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Holandii.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Georgios Kostom / Shutterstock.com

"Władze Niderlandów wprowadzają od 29.12 br. obowiązek okazania przez osoby przekraczające granicę kraju samolotem, pociągiem, autokarem, statkiem i promem negatywnego wyniku testu na COVID-19 oraz podpisanego oświadczenia" - poinformowało MSZ na portalu "Polak za granicą" na Twitterze.

Test ekspresowy nieważny

katal mid-epa08906583 1200.jpg
W Hiszpanii będą przymusowe szczepienia? Odpowiednie przepisy zostały już wprowadzone

Szczegóły decyzji resort udostępnił na stronie internetowej MSZ, gdzie sprecyzowano m.in., że "podróżni (osoby 13+) są zobowiązani okazać przewoźnikowi negatywny wynik testu molekularnego PCR na Sars-Cov-2/COVID-19".

Czytaj także:

"Inny rodzaj testu, w tym test ekspresowy, nie jest uznawany za ważny. Wynik testu musi zostać okazany w j. angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub niderlandzkim i zawierać nazwę instytutu lub laboratorium, który test wykonał. Dane pacjenta muszą być zgodne z dokumentem podróży, a test nie może być wykonany wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Holandii. Wynik testu musi być znany przed rozpoczęciem podróży" - czytamy.

Kwarantanna pozostaje

samolot 1200 shutterstock.jpg
Rozporządzenie ws. zakazu lotów z Wielkiej Brytanii. Rząd publikuje nowe przepisy

Jak wyjaśniono, "z powyższego obowiązku wyłączone są m.in. osoby podróżujące bezpośrednio z krajów, które nie są sklasyfikowane jako obszary wysokiego ryzyka, pracownicy przygraniczni i studenci z obszarów przygranicznych, osoby pracujące przy transporcie towarów i inny niezbędny personel transportowy, personel statków powietrznych, wycieczkowych i załogi promów podczas podróży w ramach wykonywania obowiązków służbowych".

MSZ poinformowało również, że "negatywny wynik testu nie zastępuje stanowczego zalecenia 10-dniowej kwarantanny po wjeździe do Holandii". Jak zaznaczono, "negatywny wynik testu nie zwalnia z obowiązku posiadania wypełnionego oświadczenia zdrowotnego".

fc

Czytaj także

Niemcy: w Saksonii może zabraknąć miejsc na OIOM-ach. Pacjenci są przewożeni do innych regionów

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 10:01
- Pierwsi pacjenci z COVID-19 z przeciążonych oddziałów intensywnej terapii w szpitalach w Saksonii na wschodzie Niemiec mają zostać przetransportowani we wtorek do Meklemburgii-Pomorza Przedniego - informuje rozgłośnia NDR. Meklemburgia-Pomorze Przednie, na północnym wschodzie kraju, może przyjąć do 10 pacjentów z Saksonii. Będą oni rozdzielani między kliniki uniwersyteckie w Greifswaldzie i Rostocku oraz klinikę Suedstadt w Rostocku.
rozwiń zwiń