more_horiz
Wiadomości

Stany Zjednoczone: w Nowym Jorku wykryto nowy wariant koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 05:57
Służba zdrowia w Nowym Jorku zdiagnozowała pierwszy w tym stanie przypadek nowej odmiany koronawirusa - przekazał gubernator stanu Andrew Cuomo. Wariantem wirusa, który pierwotnie wykryto w Wielkiej Brytanii, zakaził się 60-letni mężczyzna.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: nyker/ Shutterstock

Nowy wariant wirusa o roboczej nazwie VUI-202012/01 uważany jest za bardziej zaraźliwy niż wcześniejsze odmiany. Wykryto go u 60-letniego mężczyzny z Saratoga Springs pracującego w sklepie jubilerskim. Wraca on do zdrowia. Ponieważ ostatnio nie podróżował nabył wirusa prawdopodobnie od kogoś mieszkającego w stanie Nowy Jork.

- Monitorujemy pracowników sklepu jubilerskiego. Ponieważ jest to sklep detaliczny (także z dostawami do domów) apelujemy do społeczeństwa o współpracę - mówił Cuomo, cytowany przez lokalną telewizję NY1.

Stan Nowy Jork przeprowadził dotąd 5 tysięcy testów na obecność nowego szczepu. Jak dotąd natrafiono tylko na jeden przypadek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
koronawirus usa free shutt 1200 .jpg
Prawie 300 tys. nowych zakażeń COVID-19 w USA. Łącznie ponad 20 mln zachorowań

Czytaj także:

Nowy wariant koronawirusa zanotowano w trzech stanach

Według gubernatora wykrycie nowej odmiany może stanowić "przełom". Jeśli VUI-202012/01 zwiększy liczbę hospitalizacji, niezbędne może okazać się zamknięcie niektórych regionów stanu.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) podały, że nowy wariant koronawirusa pojawił się z dużą liczbą mutacji.

W Stanach Zjednoczonych przypadki VUI-202012/01 potwierdzono dotąd w co najmniej trzech innych stanach: Kolorado, Kalifornii i na Florydzie.

ms

Zobacz także

Zobacz także