X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Eksperci WHO przyjadą do Chin. Będą ustalać źródła pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 11:19
- Międzynarodowy zespół ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), odpowiedzialny za badanie źródeł pandemii COVID-19, przybędzie do Chin 14 stycznia - poinformowała w poniedziałek chińska państwowa komisja zdrowia. Nie podano programu wizyty.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IHOR SULYATYTSKYY/shutterstock

Pierwotnie kilkunastoosobowy zespół WHO miał udać się do Chin na początku stycznia, by przeanalizować pierwsze wykryte przypadki zakażeń koronawirusem. Wizyta opóźniła się jednak z powodu braku zezwolenia władz w Pekinie, co chińskie MSZ określiło jako nieporozumienie.

chiny 1200 pap.jpg
Chiny: nowe przypadki COVID. Zamknięto 11-milionowe miasto, powróciła część restrykcji

Pierwsze przypadki COVID-19 wykryto pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Władze ChRL były krytykowane za działania w początkowej fazie kryzysu, w tym próby ukrycia epidemii i karanie osób, które usiłowały ostrzegać przed szerzącym się wirusem.


Władze USA wzywały do przeprowadzenia pod kierunkiem WHO przejrzystego dochodzenia w sprawie pochodzenia koronawirusa i krytykowały uzgodnione warunki, zgodnie z którymi wstępne czynności badawcze wykonali naukowcy chińscy - podała agencja Reutera.

Źródło pandemii 

Chińscy urzędnicy promują narrację, zgodnie z którą COVID-19 zdiagnozowano po raz pierwszy w Wuhanie, ale sam wirus niekoniecznie pochodzi z tego miasta. Chińskie MSZ oceniało, że istnieje "coraz więcej badań" wskazujących, że patogen był wcześniej obecny w innych miejscach świata.

Państwowe chińskie media nagłaśniały natomiast przypadki zakażeń, do których doszło rzekomo w wyniku kontaktu z zainfekowaną mrożoną żywnością. Sugerowały przy tym, że pierwsze wykryte ognisko pandemii w Wuhanie również mogło być wywołane przez mrożonki sprowadzane z zagranicy.

Czytaj także:


Największa fala zakażeń koronawirusem minęła w Chinach kontynentalnych w marcu 2020 roku, ale od tamtej pory w kraju pojawiały się mniejsze ogniska pandemii. Władze stanowczo na nie reagowały, wprowadzając lokalne restrykcje i organizując masowe testy przesiewowe.

W poniedziałek państwowa komisja zdrowia zgłosiła 103 nowe zachorowania na COVID-19, w tym 85 przypadków lokalnych. 82 z nich zdiagnozowano w otaczającej Pekin prowincji Hebei, gdzie pojawiło się nowe ognisko choroby. W Chinach wykryto również 76 nowych bezobjawowych zakażeń koronawirusem, które nie są tam zaliczane do "potwierdzonych przypadków COVID-19".

kb

Czytaj także

"Próba zrozumienia tego, co się stało". Eksperci udadzą się do Wuhanu, by zbadać źródła koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 02:15
Do chińskiego miasta Wuhan uda się w przyszłym miesiącu grupa 10 międzynarodowych ekspertów w celu zbadania źródeł koronawirusa - przekazała Światowa Organizacja Zdrowia. Władze Chin, po długich negocjacjach i wahaniach, wyraziły zgodę na przybycie misji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmutowany koronawirus wykryty w Chinach. Zakażenie u studentki wracającej z Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 10:50
Brytyjska mutacja koronawirusa dotarła do Chin kontynentalnych. Zakażenie wykryto u studentki, która wróciła 14 grudnia z Wielkiej Brytanii do Szanghaju - podała w czwartek agencja AFP, powołując się na sprawozdanie Chińskiego Centrum Kontroli Chorób (CDC).
rozwiń zwiń