X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stosunki na linii USA-Rosja po zmianie w Białym Domu. Biden wykluczył możliwość resetu z Moskwą

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 01:15
Rzecznik prezydenta Joe Bidena Jen Psaki poinformowała, że Stany Zjednoczone proponują Rosji przedłużenie o pięć lat traktatu o redukcji zbrojeń strategicznych Nowy Strat. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Jen Psaki tłumaczyła, że przedłużenie układu leży w interesie narodowym USA. Jak informują amerykańskie media, Joe Biden wykluczył również możliwość resetu w stosunkach z Moskwą. Relacja Marka Wałkuskiego.
Prezydent USA Joe Biden
Prezydent USA Joe BidenFoto: Backgrid USA/Forum
joe 1200 pap.jpg
Joe Biden przedstawił plan walki z pandemią. "Nie uporządkujemy tego bałaganu w ciągu jednego dnia"

Przypomniała, że Joe Biden popierał przedłużenie układu Nowy Start, uznając, iż leży to w interesie bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także:

- Jego przedłużenie jeszcze bardziej ma sens w momencie, gdy Rosja jest naszym przeciwnikiem. Nowy Start jest ostatnim pozostającym w mocy traktatem ograniczającym rosyjskie zbrojenia nuklearne i filarem stabilności pomiędzy oboma krajami - powiedziała.

Posłuchaj
00:55 10862042_1.mp3 USA proponują Rosji przedłużenie układu - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Rzecznik Białego Domu dodała, że współpraca w sprawie traktatu nie oznacza rezygnacji przez Waszyngton wyciągnięcia wobec Rosji konsekwencji za nieodpowiedzialne i wrogie działania.

Joe Biden 1200 Forum.jpg
Joe Biden prezydentem USA. Repetowicz: jest szereg pilnych działań, które musi podjąć

- Prezydent polecił służbom wywiadowczym dokonać pełnej oceny cyberataku Solar Wind, ingerencji Rosji w wybory 2020 r., użyciu broni chemicznej wobec lidera opozycji Aleksieja Nawalnego i podejrzeń o finansowanie ataków na naszych żołnierzy w Afganistanie - dodała Jen Psaki.

Jak informują amerykańskie media, Joe Biden wykluczył możliwość resetu w stosunkach z Moskwą.

Zawarty przez USA i Rosję na dziesięć lat traktat Nowy Start ma wygasnąć 5 lutego, czyli za niespełna dwa tygodnie. Administracja Donalda Trumpa negocjowała z Rosją możliwość przedłużenia układu, ale nie osiągnęła porozumienia z Moskwą.

W październiku Biały Dom odrzucił propozycję prezydenta Władimira Putina przedłużenia o rok traktatu bez dodatkowych warunków.

pb

Czytaj także

"Biznes nie stoi za Bidenem". Publicysta o pierwszych dekretach prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 19:27
- Zatrzymanie rurociągu Keystone XL rodzi ogromne pytania. Protesty ekologów blokują przedsięwzięcie niesłychanie istotne dla Kanady. Poszło o kolonię jesiotra bladego. Chodzi o to, by jesiotr blady nie stanął w poprzek relacji i interesów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"). Gościem był również Tomasz Walczak ("Super Express").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inauguracja prezydentury Joe Bidena. Irena Lasota: na początku będzie bardzo trudno o spokój społeczny

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 20:24
- Będzie bardzo trudno na początku o to, żeby zapanował spokój społeczny, ponieważ prasa i media są ciągle bardzo rozjuszone i wszystko, co robi Biden, komentowane jest jako odkręcanie tego, co zrobił Donald Trump - powiedziała o nastrojach w Stanach Zjednoczonych publicystka, Irena Lasota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stany Zjednoczone podzielone po wyborach. Prof. Kleiber: przed nowym prezydentem niezwykłe wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 22:48
- Pamiętajmy, że 71 mln. obywateli głosowało na Donalda Trumpa, to parę procent mniej niż głosowało na Joe Bidena, te podziały będą przez dłuższy czas dominować na scenie politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk. - Nie ulega wątpliwości, że przed nowym prezydentem stoją niezwykłe wyzwania - dodał. 
rozwiń zwiń