X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Litwa obawia się nowych wariantów koronawirusa. Zaostrzone kontrole granicy z Polską

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 16:17
Władze Litwy podjęły decyzję o zaostrzeniu od środy, 17 lutego, kontroli granicy lądowej z Polską. Wjeżdżający do kraju samochodami będą musieli m.in. posiadać negatywny test na COVID-19. Ma to związek z szerzeniem się nowych wariantów koronawirusa w Europie.
Policyjna kontrola w pobliżu Wilna
Policyjna kontrola w pobliżu WilnaFoto: ANDRIUS SYTAS/Reuters/Forum

Osoby wjeżdżające samochodami na Litwę z Polski będą musiały przedstawić wypełnioną ankietę litewskiego Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego (NVSC) oraz posiadać negatywny test na koronawirusa wykonany najpóźniej 48 godzin przed przyjazdem. Przybywających na Litwę będzie obowiązywała 10-dniowa samoizolacja.

W celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa i jego nowych odmian od tygodnia zaostrzona kontrola obowiązuje we wszystkich litewskich portach lotniczych i w porcie morskim. Wymóg posiadania negatywnego testu i samoizolacji dotyczy osób przybywających drogą lotniczą i morską z około 200 krajów, w tym z Polski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutter laboratorium badania szczepionka 1200.jpg
Wariant brytyjski, południowoafrykański i brazylijski. Naukowcy ostrzegają przed mutacjami SARS-CoV-2

Zaostrzone kontrole granic, załagodzony lockdown

Litwa, zaostrzając kontrolę na granicy, łagodzi warunki lockdownu. Od poniedziałku, po dwóch miesiącach przerwy, w kraju wznowiły pracę m.in. zakłady fryzjerskie, salony piękności i małe sklepy z artykułami przemysłowymi. Od środy wznowione zostanie odprawianie mszy świętych z udziałem wiernych.

Nadal zamknięte są lokale gastronomiczne, nie działają obiekty sportowe i miejsca rozrywki, nauka w szkołach i na uczelniach odbywa się zdalnie, urzędy państwowe i część firm również pracują w tym trybie. Z domu można wychodzić tylko do pracy, po niezbędne zakupy, do lekarza, na spacer czy do bliskich potrzebujących pomocy. Członkowie jednego gospodarstwa domowego mogą przyjmować wizyty tylko jednej innej osoby, której mogą towarzyszyć dzieci. Na świeżym powietrzu można się spotykać tylko z jedną osobą, z którą się nie mieszka.

Czytaj również:

Litwa walczy z pandemią

Kwarantanna na Litwie została wprowadzona 7 listopada. Lockdown obowiązuje od 16 grudnia. W drugiej połowie grudnia liczba zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców wynosiła w kraju prawie 1,5 tys. W ciągu ostatnich 14 dni spadła do 270. Zgodnie z zatwierdzonym przez litewski rząd scenariuszem stopniowego łagodzenia restrykcji, powrót do normalności przewidziany jest, gdy będzie notowanych mniej niż 25 przypadków zachorowań na 100 tys. i mniej niż 4 proc. pozytywnych wykonanych testów.

Według danych litewskiego Departamentu Statystyki w ciągu ostatniej doby odnotowano 203 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Na Covid-19 zmarło w tym czasie 8 osób. Od początku pandemii w kraju odnotowano 190 937 przypadków infekcji SARS-CoV-2. Zmarło łącznie 3 080 zakażonych osób.

ms

Czytaj także

Pierwszy przypadek brytyjskiej mutacji koronawirusa na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 20:00
Na Litwie potwierdzono pierwszy przypadek brytyjskiej mutacji koronawirusa. Wykryto go u jednej z mieszkanek Wilna. Kobieta zakaziła się od krewnego, który twierdzi, że nie wyjeżdżał za granicę i nie miał kontaktu z nikim chorym.
rozwiń zwiń