more_horiz
Wiadomości

Nowy ambasador Polski w Moskwie złożył listy uwierzytelniające

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 17:00
Krzysztof Krajewski objął obowiązki ambasadora Polski w Moskwie. Nowy szef placówki złożył kopie listów uwierzytelniających w rosyjskim MSZ. Kontrowersje budzi fakt, iż postać ta "zaczynała karierę w wydziale zagranicznym komunistycznego Związku Studentów Polskich" - jak informowała wcześniej Dorota Kania.
Od lewej: nowy ambasador Polski w Moskwie Krzysztof Krajewski oraz zastępca szefa MSZ Rosji Władimir Titow
Od lewej: nowy ambasador Polski w Moskwie Krzysztof Krajewski oraz zastępca szefa MSZ Rosji Władimir TitowFoto: twitter.com/@PLinRussia
dorota kania forum 1200.jpg
"Ta sprawa odbije nam się czkawką". Kania o powołaniu Krajewskiego na ambasadora RP w Moskwie

Krzysztof Krajewski związany jest z polskim MSZ od 1993 r. W 1998 r. był Konsulem Generalnym w Warnie. Od 2003 do 2005 r. pracował w sekretariacie szefa polskiej dyplomacji, a następnie objął stanowisko ambasadora w Azerbejdżanie.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:50 10942009_1.mp3 Nowy ambasador Polski w Moskwie złożył listy uwierzytelniające - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Po powrocie do Polski pracował jako dyrektor protokołu w resorcie spraw zagranicznych, po czym ponownie wyjechał na placówkę dyplomatyczną, tym razem jako ambasador Polski w Bułgarii. Wrócił do kraju w 2018 r. na stanowisko szefa protokołu.

Nominację na ambasadora w Rosji otrzymał w grudniu ubiegłego roku. Dwa miesiące trwały przygotowania do objęcia placówki. Na razie nie wiadomo, kiedy polski dyplomata będzie mógł wręczyć listy uwierzytelniające prezydentowi Rosji. Jak podały służby prasowe polskiej ambasady w Moskwie, kopie listów trafiły do rosyjskiego MSZ.

Kontrowersje

Nowy ambasador RP w Moskwie to człowiek z komunistyczną przeszłością i były współpracownik Jerzego Urbana - informował wcześniej portal Niezalezna.pl powołując się na śledztwo Doroty Kani. - Karierę zaczynał w wydziale zagranicznym komunistycznego Związku Studentów Polskich - mówiła cytowana przez portal dziennikarka.

IAR/Niezależna.pl
pb

Zobacz także

Zobacz także