X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ewangelia rodziny jest radością". W Kościele rozpoczyna się Rok Rodziny "Amoris Laetitia"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 05:56
Papież Franciszek inauguruje Rok Rodziny "Amoris Laetitia - radość miłości". Przeżywany czas ma służyć pogłębionej refleksji nad ewangeliczną wizją rodziny oraz wartością ludzkiego życia.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: giulio napolitano/ Shutterstock

W Kościele katolickim rozpoczyna się specjalny Rok poświęcony Rodzinie Amoris Laetitia. Papież Franciszek ogłosił to 27 grudnia w uroczystość Świętej Rodziny.

Ojciec Święty powiedział wówczas, że wszyscy wierni są powołani do ponownego odkrycia wychowawczej roli rodziny opartej na miłości. Podkreślił, że w rodzinie można doświadczyć szczerej komunii, gdy jest ona domem modlitwy, a przebaczenie przeważa nad niezgodą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock_papież free 1200.jpg
"Niech fundamentem rodzin będzie ewangeliczna wizja małżeństwa". Specjalne przesłanie papieża do Polaków

"Ewangelia rodziny jest radością"

Dzisiejsza Inauguracja Roku przypada w uroczystość świętego Józefa i zbiega się z 5 rocznicą ogłoszenia przez papieża adhortacji apostolskiej "Amoris Laetitia - radość miłości". Zakończy się obchodami 10. Światowego Spotkania Rodzin, które odbędą się w Rzymie w czerwcu przyszłego roku.

Jak wskazał papież, głównym celem Roku Rodziny "Amoris Laetitia" jest sprawić, aby ludzie doświadczyli, że Ewangelia rodziny jest radością, która wypełnia serca i całe życie.

Posłuchaj
00:53 10968771_1.mp3 W Kościele rozpoczyna się Rok Rodziny Amoris Laetitia. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Twitter abp Stanisław Gądecki 1200.jpg
Rok Rodziny "Amoris Laetitia". Przewodniczący Episkopatu: zasługuje na całoroczne świętowanie

Abp Hoser: trzeba wydobyć nauczanie Kościoła o małżeństwie i rodzinie na powierzchnię

Arcybiskup Henryk Hoser, wysłannik papieski w Medjugorie podkreśla, że Rok Rodziny jest okazją do przyswojenia bogatego nauczania Kościoła o rodzinie od czasu Pawła VI i encykliki "Humanae Vitae", Jana Pawła II i teologii ciała, Benedykta XVI, oraz papieża Franciszka i adhortacji apostolskiej "Amoris Laetitia", która jest owocem synodu o rodzinie. - Trzeba wydobyć nauczanie Kościoła o małżeństwie i rodzinie na powierzchnię - stwierdził.

Posłuchaj
00:27 10968677_1 (1).mp3 Arcybiskup Henryk Hoser: potrzeba Roku Rodziny jest ogromna (IAR)

 

Duchowny zwrócił uwagę na potrzebę przygotowania młodzieży do małżeństwa, zaznacza, że palącym zadaniem jest wyjaśnienie znaczenia przysięgi małżeńskiej. - Niezwykle ważnym zagadnieniem na Rok Rodziny jest uświadomienie małżonkom ich roli w przyjmowaniu nowego życia - podkreślił.

Rok Rodziny zainaugurowany w piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji "Amoris Laetitia" potrwa do 26 czerwca 2022 roku i zakończy się 10. Światowym Spotkaniem Rodzin w Rzymie z papieżem Franciszkiem.

Posłuchaj
00:30 10968677_2.mp3 Abp Hoser: wierność małżeńska jest dziś kwestionowana w imię wolności (IAR)

ms