X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: zatrzymani liderzy polskiej mniejszości uznani za więźniów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 23:08
Liderzy polskiej mniejszości przetrzymywani w aresztach na Białorusi zostali uznani za więźniów politycznych. Odpowiednie oświadczenie przyjęło w tej sprawie osiem białoruskich organizacji zajmujących się szeroko pojętą obroną praw człowieka , w tym Białoruski Komitet Helsiński, Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Białoruskie PEN-Centrum.
Przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys
Przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi Andżelika BorysFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

 

białoruś 1200 Protest Mińsk free białoruś
"Reżim czuje zwierzęcy strach, wie, że ryzykuje". Białoruski publicysta o akcji antypolskiej

Zdelegalizowane przez władze Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" na swojej stronie internetowej poinformowało, że za więźniów politycznych uznano czworo polskich liderów przetrzymywanych od 25 marca w areszcie w Mińsku.


Posłuchaj
00:53 Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR) a.mp3 Zatrzymani liderzy polskiej mniejszości uznani za więźniów politycznych. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)

 

Chodzi o Andżelikę Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi oraz troje członków Zarządu Głównego Związku Polaków: Andrzeja Poczobuta z Grodna, Marię Tiszkowską z Wołkowyska i Irenę Biernacka z Lidy. Za więźnia politycznego uznano również Annę Paniszewą. Szefowa Forum Polski Inicjatyw Lokalnych i Społecznej Szkoły Polskiej w Brześciu została zatrzymana 12 marca.

Czytaj także:

Białoruscy obrońcy praw człowieka jednocześnie w wydanym oświadczeniu domagają się wstrzymania nacisków na polską mniejszość.

Na Białorusi już 325 osób uznanych jest za więźniów politycznych. Ta liczba wciąż rośnie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/agkm


Czytaj także

Represje Polaków na Białorusi. Ekspert: to jak dotąd najbardziej agresywny autorytaryzm w wydaniu Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 16:46
 - Z takim autorytaryzmem na Białorusi jak teraz nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Autorytaryzm, podobnie jak inne ustroje, ma różne odcienie. Teraz mamy, jak dotąd, jego najbardziej agresywną odmianę - powiedział w Polskim Radiu 24 Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukaszenka to mentalny Sowiet, szuka wrogów na zewnątrz". "Politico" o grze kartą Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 15:35
Aleksander Łukaszenka gra na Białorusi kartą Polski i zaostrza napięcia z Warszawą - pisze "Politico", wskazując, że jest to strategia tworzenia "zewnętrznego wroga". Portal wskazuje, że autorytarny przywódca Białorusi wykorzystuje organy ścigania przeciwko przywódcom niewielkiej mniejszości etnicznej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawa mniejszości muszą być przestrzegane". Apel komisarza UE ws. Polaków na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 18:43
Unijny komisarz do spraw sąsiedztwa i rozszerzenia zaapelował o uwolnienie działaczy Związku Polaków na Białorusi, aresztowanych przez reżim w Mińsku. Wskazał na "niedopuszczalne traktowanie przedstawicieli mniejszości polskiej przez białoruskie władze".
rozwiń zwiń