more_horiz
Wiadomości

Chiny: tragiczne zderzenie ciężarówki z autobusem. Wielu zabitych i rannych

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 14:28
11 osób zginęło, a 19 zostało rannych w wyniku zderzenia ciężarówki i autobusu w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin we wczesnych godzinach porannych w niedzielę - podały władze.
Miejsce wypadku
Miejsce wypadkuFoto: Twitter/@OmmcomNews

Około pierwszej w nocy według lokalnego czasu ciężarówka przejechała przez barierę na autostradzie znajdującej się na północ od Szanghaju w prowincji Jiangsu i uderzyła w autobus. Według chińskich mediów 19 osób zostało rannych i odwiezionych do szpitala.

Czytaj więcej
wypadek kpp sochaczew 1200.png
Tragiczny wypadek na Mazowszu. Podejrzany o śmiertelne potrącenie dziecka zatrzymany

W Chinach trwa przerwa świąteczna związana z jednym z najważniejszych świąt chińskiego tradycyjnego kalendarza. Święto Qingminjie to czas wspominania przodków, przez co okres ten nazywany jest chińskim "świętem zmarłych".

Chińska tradycja nakazuje, aby w Qingminjie rodzina spotykała się na grobach przodków. W Chinach, gdzie dziesiątki milionów osób pracują z dala od rodzinnych stron, to także czas powrotów do domu. W tym roku w okresie Qingminjie planowanych jest ponad 100 mln podróży - dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku, kiedy w całych Chinach obowiązywały jeszcze ograniczenia pandemiczne.

Od połowy marca tego roku chińskie władze całkowicie zniosły ograniczenia w przemieszczaniu się dla osób posiadających tzw. zielony kod zdrowia w specjalnej aplikacji na smartfony. Qingmingjie, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "święto czyste i jasne", to czas porządkowania grobów, modlitw za zmarłych oraz spotkań w gronie rodzinnym.

jp

Zobacz więcej na temat: Chiny Azja wypadek ŚWIAT

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem