X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia Sputnikiem V w Niemczech bez zgody Brukseli? "Negocjacje z Rosją już trwają"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 15:08
Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn poinformował, że jego kraj rozważają zakup rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Zdaniem wiceszefa CDU nie ma co liczyć w tej sprawie na kompromis z innymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Jego resort chciałby zabezpieczyć dostawy preparatu bez zgody Brukseli.
Rosyjska szczepionka Sputnik V
Rosyjska szczepionka Sputnik VFoto: shutterstock.com/vovidzha

sputnik V 663.jpg
Słowacja: Instytut Kontroli Leków nie wydał zgody na stosowanie Sputnika V

Swoją gotowość do zawarcia umowy z Rosją w sprawie zakupu preparatu Sputnik V minister Jens Spahn zadeklarował w dzisiejszym wywiadzie z rozgłośnią WDR.

- Dostawy rosyjskiej szczepionki powinny nastąpić w ciągu najbliższych dwóch do czterech miesięcy, potem będziemy mieli już wystarczającą ilość dawek innych szczepionek - tłumaczył.

Zobacz także:

Polityk CDU przyznał, że negocjacje z Rosją już trwają, choć zostaną sfinalizowane dopiero wtedy, gdy Europejska Agencja Leków wyda zezwolenie na stosowanie szczepionki Sputnik V w Europie. Badaniom towarzyszy wciąż szereg niejasności dotyczących jej skuteczności i przechowywania.


Posłuchaj
00:59 spitkik v w niemczech.mp3 Minister zdrowia Jens Spahn poinformował, że Niemcy rozważają zakup rosyjskiej szczepionki na COVID-19 Sputnik V. Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

 

Jako że niektóre państwa Unii Europejskiej podchodzą do rosyjskiego preparatu z daleko idącą rezerwą, korytarze Bundestagu zaczęły rozbrzmiewać żądaniami o podjęcie rozmów z Moskwą poza plecami Brukseli. Już przed kilkoma dniami o zawarciu wstępnej umowy na produkcję szczepionki Sputnik V na terenie Bawarii poinformował premier tego landu, Markus Söder. Szef CSU utrzymuje, że wsparcie Kremla mogłoby przyspieszyć akcję szczepień po jej - jak to ujął - "kompromitującym falstarcie".

bf

Czytaj także

Koronawirus w Niemczech. Merkel: krótki, ale zaostrzony lockdown w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 18:10
Zastępczyni rzecznika rządu federalnego poinformowała, że kanclerz Angela Merkel opowiada się za krótkim, choć zaostrzonym lockdownem w całym kraju. Jednocześnie wezwała premierów landów do jednolitego podejścia w tej kwestii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reparacje wojenne dla Grecji. Doleśniak-Harczuk: Polska powinna uważnie obserwować te rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 20:02
- Mam wrażenie, że my jako Polacy powinniśmy z uwagą obserwować to, jak będą toczyły się rozmowy, jeśli w ogóle do nich dojdzie. Od lat narracja berlińska jest taka, że są to kwestie już dawno załatwione - powiedziała o wniosku Greków o reparacje wojenne ze strony Niemiec Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinniśmy być ostrożni". Cezary Gmyz o szczepionce Sputnik V

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 11:40
- Niemcy rozważają zakup szczepionki Sputnik V, ale nie wiadomo której. Okazuje się, że jej skład różni się od tego, co podają producenci. Na Słowacji wywołało to już kryzys rządowy - powiedział w Polskim Radiu 24 wieloletni korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz.
rozwiń zwiń