X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja straszy otwartym włączeniem się w konflikt zbrojny w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 19:30
- Moskwa jest gotowa stanąć w bronie swoich obywateli, którzy mieszkają w Donbasie - zapowiedział wiceszef administracji prezydenta Rosji Dmitrij Kozak.
Ukraińscy żołnierze w Donbasiezdjęcie ilustracyjne
Ukraińscy żołnierze w Donbasie/zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock / Liukov

Natomiast wiceprzewodniczący Rady Federacji Konstantin Kosaczow przypomniał, że na terenie separatystycznych republik: ługańskiej i donieckiej od 400 do 600 tysięcy osób ma rosyjskie paszporty. Tego typu wypowiedzi oraz koncentracja rosyjskich wojsk w pobliżu granic Ukrainy budzą niepokój władz w Kijowie i państw NATO, bezpośrednio graniczących z Rosją.

ukraina żołnierz free twitter tt 1200.jpg
Zaostrzenie sytuacji w Donbasie. Kolejne straty ukraińskiej armii w dniu wizyty szefa polskiego MSZ

Posłuchaj
00:53 11007461_1.mp3 Rosja straszy otwartym włączeniem się w konflikt zbrojny w Donbasie. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

Od początku kwietnia w rosyjskich mediach państwowych publikowane są materiały, które mają sugerować, że Ukraina prowokuje wzrost napięcia w Donbasie. Jednocześnie rosyjskie Ministerstwo Obrony gromadzi w obwodach graniczących z Ukrainą: piechotę, jednostki pancerne, artylerię i oddziały desantowe. Analitycy z grupy Conflict Intelligent Team poinformowali, że w obwodzie woroneskim rosyjska armia rozbiła miasteczko namiotowe i polowy szpital.

Czytaj także: 

Możliwość zaostrzenia walk w Donbasie dopuścił wiceszef administracji Kremla Dmitrij Kozak, który nie poinformował w jakiej formie Rosja włączy się w ten konflikt, ale stwierdził, że Moskwa pośpieszy na pomoc swoim obywatelom.

Jednocześnie wiceprzewodniczący senatu Konstantin Kosaczow przypomniał, że Rosja w ostatnich latach rozdawała paszporty mieszkańcom Donbasu, więc teraz jest w tej strefie od 400 do 600 tysięcy obywateli Federacji Rosyjskiej. Podobny scenariusz rosyjskie władze realizowały w 2008 r.okuwobec Gruzji, gdy przed wybuchem sierpniowej wojny masowo rozdawano rosyjskie paszporty mieszkańcom Osetii Południowej i Abchazji. Później w 2014 r. Rosja wykorzystała prorosyjskich separatystów do oderwania i zaanektowania Krymu.

nt/dn

Czytaj także

Rosja wzmacnia siły niedaleko Ukrainy. Czy to wstęp do eskalacji konfliktu?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 11:47
Od początku 2021 r. Ukraina alarmuje w kwestii wzrastającej aktywności i obecności rosyjskich wojsk na Krymie i kontrolowanej przez promoskiewskich tzw. separatystów wschodniej Ukrainy. W ostatnich dniach ruchy rosyjskich wojsk i natężenie ataków na linii rozgraniczenia znacznie się nasiliły - czytamy w analizie portalu Defence24.pl autorstwa Juliusza Sabaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski dziennik: od podpisania porozumień pokojowych w zeszłym roku sytuacja w Donbasie nigdy nie była tak wybuchowa

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 14:11
"Sytuacja w Donbasie grozi wybuchem w stopniu największym od zeszłorocznych porozumień o całkowitym przerwaniu ognia między siłami ukraińskimi i prorosyjskimi separatystami" - ocenił dziennik "Kommiersant". Winą za to obarcza stronę ukraińską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Donbasie. Jan Parys: bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:02
- Nasz głos powinien się liczyć w tej sprawie. Bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski. Nie jest nam obojętne, co tam się dzieje i jesteśmy zainteresowani, żeby Ukraina była i bezpieczna, i stabilna - powiedział o konflikcie między Rosją i Ukrainą Jan Parys, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń