more_horiz
Wiadomości

"Rosja łamie prawo i złożone obietnice". Ambasador Polski w Moskwie o wraku Tu-154M

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 06:42
Rosja łamie międzynarodowe prawo, przetrzymując wrak polskiego samolotu - oświadczył ambasador Polski w Moskwie Krzysztof Krajewski. W przeddzień 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej dyplomata w rozmowie z Polskim Radiem przypomniał, że władze Rosji nie dotrzymały także obietnicy wzniesienia pomnika w hołdzie ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.
Wrak Tu-154 w Smoleńsku
Wrak Tu-154 w SmoleńskuFoto: PAP/ITAR-TASS

Krzysztof Krajewski w marcu objął placówkę w Moskwie. Składając kopie listów uwierzytelniających w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rosji, upomniał się o wrak polskiego samolotu. Jednocześnie, jak zapewnił w wywiadzie dla Polskiego Radia, kwestię tę porusza przy każdej okazji, gdy spotyka się z przedstawicielami zagranicznego korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Rosji.

1200_Tusk_TVP.png
Tusk z góry przesądził, że Rosjanie nie mogą stać za katastrofą smoleńską. Są nowe nagrania

- Polska własność od 11 lat znajduje się na terytorium Rosji, co jest złamaniem nie tylko prawa międzynarodowego, ale także złożonych obietnic - stwierdził polski dyplomata.

Posłuchaj
00:11 krajewski ambasador.mp3 Krzysztof Krajewski o łamaniu przez Rosję prawa międzynarodowego w związku z przetrzymywaniem wraku Tu-154 (IAR)

 

Krzysztof Krajewski podkreślił, że starania Polski o odzyskanie wraku tupolewa oraz czarnych skrzynek wspierają międzynarodowe instytucje, w tym Rada Europy.

Czytaj także:

W katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 roku zginął prezydent Polski Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób. Polska delegacja leciała do Katynia, aby oddać hołd polskim oficerom zamordowanym wiosną 1940 roku przez NKWD.

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem