X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Coraz gorsza sytuacja w Donbasie. "Moskwa prowokuje napięcia i straszy Zachód wojną"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:26
Jak donoszą niezależne rosyjskie media, Rosja nie zaprzestała koncentracji wojsk na granicy z Ukrainą. W ocenie analityka wojskowego Aleksandra Golca, Moskwa nie szykuje się do wojny, a jedynie próbuje nastraszyć Kijów i państwa NATO.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Photo-Pol/ Shutterstock

Podobną opinię wyraziła publicystka Julia Łatynina, która zasugerowała, że taki militarny szantaż pozwoli Kremlowi przekierować uwagę Zachodu z Aleksieja Nawalnego na Donbas. Ostrzegał jednak, że zaostrzenie konfliktu zbrojnego zależy od tego, co Kreml uzna za bardziej korzystne - wojnę, czy szantaż.

Rosja Białoruś wojska free 1200
Coraz gorętsza sytuacja na linii Waszyngton-Moskwa. USA ostrzegają Rosję ws. Donbasu
Posłuchaj
00:52 11013110_1.mp3 Władze w Kijowe i państwa NATO, w tym Polska wyraziły zaniepokojenie działaniami Rosji, obawiając się zaostrzenia konfliktu zbrojnego w Donbasie. Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR)

Od początku kwietnia rosyjskie media niezależne informują o największej od 2015 roku koncentracji rosyjskich wojsk w pobliżu granic Ukrainy. Rosyjskie Ministerstwo Obrony tłumaczy, że to praktyczny sprawdzian gotowości bojowej, po zimowych szkoleniach w koszarach. Władze w Kijowe i państwa NATO, w tym Polska wyraziły zaniepokojenie działaniami Rosji, obawiając się zaostrzenia konfliktu zbrojnego w Donbasie.

Czytaj także:

Zdaniem eksperta wojskowego Aleksandra Golca, nie należy wpadać w panikę, ale trzeba być bardzo czujnym, ponieważ Rosja już w 2014 roku pokazała, że jest gotowa złamać wszelkie międzynarodowe ustalenia i normy. Rosyjski analityk wskazuje też na mniejszą liczbę wojsk zgromadzonych przez Rosję w pobliżu ukraińskiej granicy, niż 7 lat temu i stawia tezę, że tym razem nie chodzi o wojnę, ale o demonstrację siły. Jednocześnie podkreśla, że przy niezwykle chłodnych relacjach Rosji z Zachodem, jedyna możliwość wywierania presji, jaka jeszcze pozostała Moskwie, to straszenie wojną.

st

Czytaj także

Rzecznik Kremla ostrzega: jeśli NATO wzmocni siły wokół Ukrainy, Rosja podejmie dodatkowe działania

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 13:32
- Taki scenariusz doprowadziłby do dalszego wzrostu napięć w pobliżu granic rosyjskich. Będzie to oczywiście wymagało dodatkowych działań od strony rosyjskiej w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa - powiedział w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef NATO rozmawiał z prezydentem Ukrainy. Chodzi o napiętą sytuację w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 14:36
Eskalacja sytuacji w Donbasie była tematem telefonicznej rozmowy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i Sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. 
rozwiń zwiń