X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wojenne kino zamiast Euronews. Jeden z nielicznych zachodnich kanałów znika z białoruskiej kablówki

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 11:48
Białoruskie ministerstwo informacji poinformowało o wycofaniu z siatki nadawania w tym kraju europejskiego kanału telewizyjnego Euronews. Zamiast niego w białoruskiej kablówce pojawił się rosyjski kanał telewizyjny TV Pobieda.
Siedziba Euronews w Lyonie
Siedziba Euronews w LyonieFoto: dvoevnore / Shutterstock.com

Euronews był jednym z nielicznych zachodnich kanałów telewizyjnych dostępnych na Białorusi. W miejscowych sieciach kablowych dominują kanały rosyjskie lub rosyjskojęzyczne. Euronews też nadawał w języku rosyjskim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock_Sviatlana Cichanouska 1200 free.jpg
Cichanouska: ten rok już jest i na pewno będzie rokiem Białorusinów

Filmy o wojnie

Rosyjski kanał telewizyjny Pobieda, który go zastąpił, nadaje głównie klasykę rosyjskiego i radzieckiego kina i filmy o II wojnie światowej.

Rozgłośnia Euroradio zauważa, że kilka dni temu nowy minister informacji Białorusi Uładzimir Piercou oświadczył, iż nadszedł czas wprowadzania zakazów i ograniczeń w informacyjnej sferze.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:55 Białorusini zamiast Euronews będą oglądać rosyjską TV Pobieda.mp3 Białorusini zamiast Euronews będą oglądać rosyjską TV Pobieda. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

 Kontrola przekazu

Komentatorzy wskazują, że białoruskie władze starają się kontrolować przekaz informacji dla społeczeństwa.

Dlatego z miejscowych kiosków znikają niezależne gazety i periodyki - nawet te przeznaczone dla dzieci. Wprowadzono również ograniczenia w dostępie do niezależnych źródeł informacji w internecie.

ms

Czytaj także

"Białorusini nie ulegną tej propagandzie". Ekspert ds. wschodnich o podsycaniu antypolskich nastrojów przez Łukaszenkę

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 17:15
- Uderzenie w szkoły językowe i organizacje harcerskie mogłoby faktycznie zaszkodzić strukturze Polaków na Białorusi. Pokazuje to też, że mają doskonałe rozpoznanie, jak ta mniejszość funkcjonuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, redaktor naczelny portalu NaWschodzie.eu.
rozwiń zwiń