X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Unia Europejska jest gotowa podjąć odpowiednie działania". Rzecznik KE po wydaleniu polskich dyplomatów z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 13:59
Podejście Rosji do Unii Europejskiej i krajów członkowskich jest konfrontacyjne. Tak mówił rzecznik Komisji Peter Stano pytany o wyrzucenie przez władze na Kremlu pięciu pracowników polskiej ambasady w Moskwie.
Kreml, zdjęcie ilustracyjne.
Kreml, zdjęcie ilustracyjne.Foto: dade72/ Shutterstock

Rosyjski MSZ poinformował, że są to osoby niepożądane i mają opuścić Rosję do połowy przyszłego miesiąca. To niesymetryczna odpowiedź Moskwy na decyzję Warszawy z ubiegłego tygodnia o wyrzuceniu z naszego kraju trzech rosyjskich dyplomatów.

żaryn 1200 pap.jpg
"Ich pobyt był zagrożeniem dla Polski". Żaryn o wydalonych rosyjskich dyplomatach

Rzecznik Komisji Europejskiej powiedział, że nie słyszał o tej decyzji, ale dodał, że Bruksela kilkakrotnie w ostatnim czasie wypowiadała się na temat wrogich działań Rosji wobec unijnych krajów. - Unia Europejska patrzy na to z niepokojem, analizuje sytuację, oferuje wsparcie i jest gotowa podjąć odpowiednie działania jeśli będzie trzeba - powiedział rzecznik Komisji Europejskiej.


Posłuchaj
00:10 Peter Stano UE o Rosji.mp3 Peter Stano: Unia Europejska patrzy na to z niepokojem, analizuje sytuację, oferuje wsparcie i jest gotowa podjąć odpowiednie działania jeśli będzie trzeba (IAR)

 

Ustalenia wywiadu Czech

Najnowsza odsłona napiętych relacji Unii z Rosją dotyczy Czech. Kilka dni temu czeskie władze poinformowały o ustaleniach wywiadowczych z których wynika, że agenci rosyjskiego wywiadu wojskowego stali za atakiem na skład amunicji na Morawach w 2014 roku.


krzysztof Krajewski 1200 free.jpg
Rosja wydala pięciu polskich dyplomatów. Jest reakcja polskiego MSZ

Władze w Pradze nakazały 18 pracownikom rosyjskiej ambasady opuszczenie Czech. W odpowiedzi Moskwa wyrzuciła 20 czeskich dyplomatów. Czechy z kolei odpowiedziały żądaniem zrównania stanu personalnego obu placówek.

pg

Czytaj także

RPO pyta o Polaka więzionego w Rosji. MSZ: sprawę traktujemy priorytetowo

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 19:20
Sprawa Polaka, który w rosyjskiej kolonii karnej odbywa karę za szpiegostwo, od początku jest traktowana przez konsula w Moskwie priorytetowo. Konsul udziela osadzonemu wszelkiej możliwej pomocy - napisał polski MSZ w odpowiedzi dla Rzecznika Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja reaguje na decyzję polskiego MSZ. Pięciu dyplomatów ma opuścić Moskwę

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 19:59
Rosja zamierza wydalić pięciu polskich dyplomatów - można przeczytać w specjalnym komunikacie rosyjskiego MSZ. Uznanie ich za osoby niepożądane jest nieproporcjonalną odpowiedzią na czwartkową decyzję polskiego MSZ o wydaleniu z Polski trzech rosyjskich dyplomatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef dyplomacji UE: relacje z Rosją są coraz bardziej napięte

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 11:30
Kontakty z Moskwą są jednym z głównych tematów poniedziałkowej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów, która rozpoczęła się przed godz. 10.00.
rozwiń zwiń