more_horiz
Wiadomości

Starcia przeciwników junty z puczystami w Birmie. "Doszło do ciężkich walk"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 04:41
Ciężkie walki wybuchły we wtorek we wschodniej Birmie w pobliżu granicy z północno-zachodnią Tajlandią - informują Reutersa świadkowie w Tajlandii.
Świadkowie mówiąReutersowi o ciężkich walkach w Birmie przy granicy z Tajlandią
Świadkowie mówią Reutersowi o "ciężkich walkach" w Birmie przy granicy z TajlandiąFoto: Twitter/@IrrawaddyNews

- Doszło do ciężkich walk wokół birmańskiej placówki wojskowej naprzeciw Mae Sam Laep - powiedział Reutersowi urzędnik z prowincji Mae Hong Son, sąsiadującej z Birmą. - Nasi funkcjonariusze bezpieczeństwa obserwują sytuację, ale jak dotąd nie było żadnych doniesień o przeniesieniu walk na tajską stronę - dodał.

birma 1200 shutterstock.jpg
"Decyzja jest wyrazem jedności". UE nakłada sankcje w związku z puczem wojskowym w Birmie

Ciężkie walki o przygraniczną placówkę

Świadkowie z Tajlandii twierdzą, że we wtorek wybuchły ciężkie walki wokół posterunku armii Birmy w pobliżu wschodniej granicy z Tajlandią, na obszarze w dużej mierze kontrolowanym przez siły przeciwników junty wojskowej. Według informacji lokalnych mediów przeciwnicy junty zdobyli jej placówkę.

Czytaj także: 

Strzelaninę można było usłyszeć zza rzeki Salween, a wideo zamieszczone w mediach społecznościowych pokazywało pożary i dym unoszący się z zalesionych wzgórz.

Walki nieopodal granicy Birmy z Tajlandia rozpoczęły się kilka dni po tym, gdy kraje Azji Południowo-Wschodniej oświadczyły, że osiągnęły konsensus z juntą Birmy w sprawie zakończenia przemocy, i podjęcia próby powstrzymania krwawego kryzysu, który przerwał wysiłki cywilnych władz Birmy w kierunku demokracji.


mbl

Zobacz także

Zobacz także