X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja zakazała wjazdu kolejnym przedstawicielom UE. Na "czarnej liście" m.in. szef PE

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 19:15
Rosja zakazała wjazdu ośmiorgu przedstawicielom Unii Europejskiej i krajów unijnych: m.in. Estonii i Niemiec. Wśród osób objętych zakazem są Viera Jourova, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, oraz David Sassoli, szef Parlamentu Europejskiego.
Widok na Sobór Wasyla Błogosławionego na placu Czerwonym, w pobliżu Kremlazdj. ilustracyjne
Widok na Sobór Wasyla Błogosławionego na placu Czerwonym, w pobliżu Kremla/zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Kertu
1200_PE_shutterstock.png
PE chce sankcji wobec Rosji i zablokowania budowy Nord Stream 2. Jest propozycja "atomowych rozwiązań"

W komunikacie MSZ Rosji oświadczyło, że jest to odpowiedź na sankcje nałożone na Moskwę przez Unię Europejską. W marcu br. UE objęła wówczas restrykcjami sześciu przedstawicieli Rosji.

Czytaj także:

Jourova jest wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej ds. wartości i przejrzystości, Sassoli - szefem Parlamentu Europejskiego.

shutterstock_1799412910 (1).jpg
"Nawalny przestaje być dla Kremla problemem". Grzegorz Kuczyński o sytuacji w Rosji

Prócz tych dwojga wysokiej rangi przedstawicieli UE Rosja umieściła na swojej "czarnej liście" urzędników z Łotwy i Estonii odpowiedzialnych za politykę językową (Łotyszy: Ivarsa Abolinsa i Marisa Baltinsa oraz Estończyka Ilmara Tomuska).

Zakazem wjazdu objęty został także Jacques Maire, członek delegacji francuskiej w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, jak również: Jorg Raupach, szef prokuratury Berlina oraz Asa Scott ze Szwedzkiej Agencji Badań nad Obronnością (FOI).

MSZ w Moskwie oświadczyło, że unijne sankcje przeciwko Rosji są bezprawne i że celem działań UE jest "powstrzymanie za wszelką cenę rozwoju naszego kraju".

pb

Czytaj także

Reakcja na działania Kremla. Dr Bryc: obecny kryzys to wciąż jeszcze działania rutynowe

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 21:55
- Jeżeli przypomnimy sobie historię z 2018 roku, kiedy reagowano na otrucie w Wielkiej Brytanii Skripali, to wtedy w sumie na całym świecie wydalonych zostało 300 rosyjskich dyplomatów. Do tego poziomu trochę nam więc jeszcze brakuje - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc (UMK). Gościem audycji był również redaktor Jarosław Guzy (PAP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja wydala kolejnych dyplomatów. To przedstawiciele czterech krajów

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 12:58
Dwóch dyplomaci z Litwy, po jednym z Łotwy oraz Estonii, a także trzech dyplomatów Słowacji zostało uznanych przez Moskwę za persona non grata. Informacja znalazła się na stronie rosyjskiego MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwóch litewskich dyplomatów wydalonych z Moskwy. Jest reakcja Wilna

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 15:19
W środę Rosja nakazała wyjazd pracownikom ambasad trzech państw bałtyckich. Wśród nich jest urzędnik Litwy. Jest to odpowiedź za piątkowe wydalenie pracowników ambasady rosyjskiej m.in. z Litwy. Wilno za persona non grata, uznało dwóch pracowników ambasady.
rozwiń zwiń