X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Projekt Baltic Pipe. 1 maja rozpoczęła się budowa pierwszego morskiego odcinka

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 17:45
1 maja rozpoczęła się budowa szelfowego odcinka wpinki gazociągu do magistrali EuroPipe II. Według Duńskiej Agencji Morskiej prace zakończą się w październiku tego roku. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutersttok

Projekt jest jednym z kilku etapów budowy Balic Pipie. Jak poinformował biznesalert.pl - jest to "pierwszy morski odcinek projektu gazociągu z szelfu norweskiego do Polski." 

Czytaj także:
bALTIC PIPE FREE 1200.jpg
Baltic Pipe: w tym roku, jeśli dopisze pogoda, zakończenie podmorskiego odcinka

Odcinek mierzy 4,1 km, a za jego przygotowanie odpowiada jednostka Tog Mor. Jej zadaniem jest wybudowanie gazociągu na najpłytszych wodach. Kolejnym etapem projektu będzie wyciągnięcie go na plaże w specjalnym mikrotunelu, gdzie nastąpi połączenie go z lądową częścią magistrali. Następnie odcinek zostanie przysypany. 

"W miejscu pracy zmobilizowano jednostkę układaniową Tog Mor, dwie kotwiarki – Bugsier 30 i Sound Horizon, jednostka zaopatrzeniowa PSV Braemar, pogłębiarkę podsiębierną Samson, dwie pogłębiarki ssące Mellina i Lesse, dwie jednostki  badawcze Aquaflight oraz Oceanic oraz dwie barki Darss i Zingst." - poinformował biznesalert.pl

Duńska Agencja Morska poinformowała, że realizacja wpinki do gazociągu Europipe II zakończy się w październiku 2021 roku. Projekt jest opłacany przez duński Energinet, a jego koszt wynosi około 88 mln euro. 

Czytaj także:

Projekt Baltic Pipe Ten plik jest gotowy do pobrania. Projekt Baltic Pipe Ten plik jest gotowy do pobrania.

biznesalert.pl/jbt

Czytaj także

Piotr Naimski: budowa Baltic Pipe przebiega zgodnie z planem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 08:09
Mimo epidemii i ograniczeń z nią związanych budowa gazociagu Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem i zostanie zakończona tak, jak jest to przewidziane, w październiku 2022 r. - powiedział pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
rozwiń zwiń