X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UE wzywa ambasadora Rosji w Brukseli. Chodzi o zakaz wjazdu dla urzędników ze Wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 13:46
Unia Europejska wzywa ambasadora Rosji w Brukseli w związku z zakazem wjazdu wydanym przez Moskwę dla ośmiorga urzędników Wspólnoty. Władimir Czyżow zostanie dziś po południu przyjęty przez sekretarzy generalnych Komisji Europejskiej i unijnego korpusu dyplomatycznego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Evgeniia Ozerkina

Przedstawiciele Wspólnoty mają przekazać protest w związku z decyzją władz na Kremlu. Za osoby niepożądane zostali uznani między innymi wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova i przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

free rosja ue 1200.png
Szef PE zapowiada: władze Rosji szukają wrogów, będzie odpowiedź UE na sankcje

Na czarną listę Moskwa wpisała także urzędników z Łotwy, Estonii, Francji, Szwecji i Niemiec. W piątek tę decyzję potępili we wspólnym oświadczeniu przewodniczący Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej i Europarlamentu.

"To niedopuszczalne, bezpodstawne i pozbawione uzasadnienia prawnego. To działanie bezpośrednio uderzające w Unię Europejską, a nie tylko w poszczególne osoby" - brzmi oświadczenie pod którym podpisali się Ursula von der Leyen, Charles Michel i David Sassoli.

Przewodniczący unijnych instytucji napisali, że ta decyzja jest najnowszym, uderzającym przykładem tego, że Rosja wybrała konfrontację z Unią Europejską zamiast naprawić negatywne dwustronne relacje.

"Unia zastrzega prawo do podjęcia odpowiednich działań w odpowiedzi na decyzję rosyjskich władz" - napisali szefowie unijnych instytucji.

as