X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież wspomina 40. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. "Swoje ocalenie zawdzięczał Fatimskiej Pani"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 11:50
Papież podczas audiencji ogólnej przypomniał o przypadającej jutro 40. rocznicy zamachu na św. Jana Pawła. Franciszek kontynuował serię katechez poświęconych modlitwie.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock.com/AM113

Papież wyraził radość, że raz pierwszy od 4 listopada w audiencji mogli wziąć udział wierni. Odbyła się na Dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego. Po katechezie papież tradycyjnie zwrócił się do wiernych różnych narodów, w tym do Polaków.

jan paweł II papież Polak serwis specjalny.jpg
Jan Paweł II - Papież Polak. Serwis specjalny

- Jutro przypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej, a także 40 rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II, On sam podkreślał, że swoje ocalenie zawdzięczał Fatimskiej Pani - przypomniał papież.

Franciszek powiedział, że to wydarzenie uświadamia nam, iż nasze życie i dzieje świata są w rękach Boga. W kazaniu podkreślił, że modlitwa jest naszą walką o zjednoczenie z Chrystusem. Powinna przenikać ją pokora, wytrwałość i zaufanie.

as

Czytaj także

Papież przypomina o Święcie Miłosierdzia Bożego: modlitwa za innych to pierwszy sposób okazania im miłości

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:12
Papież podczas audiencji generalnej powiedział, że modlitwa za innych to pierwszy sposób okazania im miłości i bliskości. Audiencja bez udziału wiernych transmitowana była przez watykańskie media z Pałacu Apostolskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wznieśmy nasze oczy na Matkę Bożą". Papież rozpoczął maraton modlitewny w intencji zakończenia pandemii

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 20:56
Papież w bazylice watykańskiej rozpoczął trwający do końca maja maraton modlitewny w intencji zakończenia pandemii. W papieskiej inicjatywie uczestniczą wszystkie sanktuaria na świecie.
rozwiń zwiń