X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skargi nic nie dały. Pod koniec maja ponownie ruszy budowa Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 16:24
Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii zezwolił dziś na kontynuację budowy gazociągu Nord Stream 2. Na początku maja prace zostały wstrzymane po tym, gdy niemieccy działacze ruchów ekologicznych złożyli skargi do sądu administracyjnego w Hamburgu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Maximillian cabinet

Skargi wniesione przez Związek Ochrony Przyrody i Deutsche Umwelthilfe dotyczyły ostatniej nitki gazociągu w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku. Zdaniem działaczy ruchów ekologicznych miałaby ona przebiegać przez obszar ochrony ptaków morskich. Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii zasłaniał się argumentem, że występuje tam i tak intensywny ruch statków.

Czytaj także:
free niemcy flaga reichstag 1200.png
Kandydatka na kanclerza RFN: Nord Stream 2 nie powinien powstać

Czytaj także:

Wznowienie prac

Jak dowiedziały się media, sprzeciw organizacji ekologicznych nie przyniósł upragnionych rezultatów. W dzisiejszym oświadczeniu hamburskiego urzędu czytamy, że "tak krótkie odcinki gazociągu nie będą miały negatywnego wpływu na chronione gatunki ptaków". Prace na niemieckich wodach mogą zatem zostać wznowione na końcu maja.


Czytaj także:
Nord Stream 2 Free 1200.jpg
Poseł do Bundestagu: dla dobra relacji z USA trzeba zatrzymać Nord Stream 2

Dwunitkowy gazociąg Nord Stream 2, który ma transportować z Rosji do Niemiec 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie, jest prawie ukończony. Jego finalizacji sprzeciwiają się USA i szereg państw Europy Środkowo-Wschodniej. Według tamtejszych rządów projekt osłabia proces integracji europejskiej.

jbt

Czytaj także

Nowy kanclerz Niemiec a Nord Stream 2. Doleśniak-Harczuk: scena polityczna jest bardzo podzielona

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 21:03
- Scena polityczna w Niemczech jest bardzo podzielona. Myślę, że więcej odpowiedzi na ten temat uzyskamy po wyborach. (…) Już trzy lata temu publicyści w Niemczech mówili, że polityka ich rządu względem tej inwestycji nie jest jednoznaczna - powiedziała o perspektywach projektu Nord Stream 2 Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert ds. Niemiec. Gościem "Spojrzenia na wschód" był także Wojciech Jakóbik z BiznesAlert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczowy projekt dla Niemiec". Rzeczniczka rosyjskiego MSZ o Nord Streamie 2

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:54
Gazociąg Nord Stream 2 jest dla Niemiec kluczowym projektem, tak jest on kwalifikowany przez analityków niemieckich i przedstawicieli władz Niemiec - powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa w wywiadzie dla telewizji RT Deutsch.
rozwiń zwiń