more_horiz
Wiadomości

"Należy ożywić bliskowschodni proces pokojowy". Szef ONZ o zawieszeniu broni w Strefie Gazy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 04:30
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wyraził przekonanie, że osiągnięcie zawieszenia broni w konflikcie palestyńsko-izraelskim należy wykorzystać do próby ożywienia bliskowschodniego procesu pokojowego. Wezwał obie strony do przestrzegania uzyskanego porozumienia.
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres
Sekretarz generalny ONZ Antonio GuterresFoto: PAP/EPA/JASON SZENES
gaza mid-epa09215072 1200.jpg
Zawieszenie broni w Strefie Gazy. Jest porozumienie Izraela i Hamasu

- Uważam, że osiągnięciu porozumienia o zawieszeniu broni jest bardzo ważne. Równie ważne jest opracowanie stabilnego programu dostarczania pomocy humanitarnej i odbudowy Gazy, a także ożywienia procesu pokojowego, którego celem byłoby współistnienie dwóch państw - powiedział Guterres dziennikarzom.

Czytaj także:

Wezwał też wszystkie strony konfliktu do przestrzegania postanowień porozumienia i złożył wyrazy współczucia rodzinom poległych.

Zadowolenie z uzyskanego porozumienia i zakończenia walk między Izraelem a palestyńskim Hamasem wyraziły także inne czołowe osobistości z całego świata.

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem