more_horiz
Wiadomości

Atak nożownika we Francji. Napastnik był wyznawcą radykalnego islamu

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 16:33
Nożownik, który zaatakował policjantkę w okolicach Nantes na zachodzie Francji był wyznawcą radykalnego islamu - podały źródła policyjne. U mężczyzny stwierdzono także schizofrenię. Mężczyzna zmarł w szpitalu wskutek ran odniesionych podczas aresztowania przez policję.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: FORUM/BENOIT TESSIER

policja francja 1200 free.jpg
Atak nożownika we Francji. Policjantka ciężko ranna, sprawca uciekł

Francuskie media informują, że napastnik był znany francuskim służbom. 39-letni Ndiaga Dieye miał imigranckie pochodzenie i posiadał francuskie obywatelstwo. Mężczyzna został w skazany w 2013 roku za kradzież i przemoc; spędził osiem lat w więzieniu. Francuskie służby stwierdziły wówczas u niego objawy zaburzeń psychicznych i schizofrenii. Stwierdzono także przejście na rygorystyczny islam.

Mężczyzna wyszedł na wolność dwa miesiące temu i został wpisany do bazy danych dotyczącej osób zradykalizowanych, śledzonych przez policję.

Atak nożownika

Do ataku nożownika doszło przedpołudniem na posterunku policji w miejscowości La Chapelle-sur-Erdre, pod Nantes. Napastnik uderzył nożem funkcjonariuszkę i ukradł jej broń. Kobieta trafiła do szpitala z poważnymi ranami nóg.

Kilka godzin później nożownik został postrzelony przez policję i zmarł po nieudanej akcji reanimacyjnej. Podczas aresztowania mężczyzna ranił dwóch policjantów. Na miejsce zdarzenia przybył minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin.

pkur

Zobacz także

Zobacz także