X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sankcje gospodarcze UE wobec Białorusi. Jest ostateczna decyzja unijnych dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 13:07
Sankcje gospodarcze Unii Europejskiej wobec Białorusi zostały ostatecznie zatwierdzone. Unijni dyplomaci powiedzieli brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej, że zakończyła się rozpoczęta w środę procedura pisemna.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: ToskanaINC/ Shutterstock

Teraz już tylko publikacja w unijnym Dzienniku Urzędowym i restrykcje wejdą w życie.

premier mateusz moraqwiecki pap 1200 .jpg
Premier jest już w Brukseli. Rusza szczyt UE i spotkanie w ramach Grupy Wyszehradzkiej

To odpowiedź Wspólnoty na uprowadzenie przez reżim samolotu lecącego z Aten do Wilna i aresztowanie w Mińsku Ramana Pratasiewicza, a także brutalne represje wobec obywateli. Sankcje mają objąć sektory - ropy naftowej, soli potasowej, oraz bankowy i tytoniowy. Z nieoficjalnych informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że będzie również zakaz eksportu na Białoruś wszelkiego sprzętu, który może być użyty do szpiegowania. Zaostrzone ma być także embargo na broń, by objąć karabiny używane przez biathlonistów.

Posłuchaj
00:53 11155498_1.mp3 Sankcje gospodarcze UE wobec Białorusi ostatecznie zatwierdzone. Relacja: Beata Płomecka (IAR)

Sytuacja na Białorusi zostanie poruszona wieczorem, na unijnym szczycie w Brukseli. W projekcie konkluzji ze spotkania, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka napisano, że przywódcy z zadowoleniem przyjmą szybkie wdrożenie sankcji przeciwko Białorusi zgodnie z decyzjami ostatniego szczytu.

Wsparcie przyszłej Białorusi 

1200_Waszczykowski_PAP.jpg
Polska odpowiedzialna za Holokaust? Waszczykowski reaguje na skandaliczny tekst "Europe Diplomatic"

Na wniosek Polski dopisano również zadowolenie z przygotowania przez Komisję Europejską kompleksowego programu wsparcia gospodarczego dla przyszłej, demokratycznej Białorusi. 


Czytaj także: 

Ten plan to pomysł Polski, poparty w ubiegłym roku przez unijnych przywódców na szczycie. Komisja, która została zobowiązania do przygotowania programu, ogłosiła szczegóły przed kilkoma tygodniami. Ma on wynieść 3 miliardy euro. - Plan pomoże w przyszłości demokratycznej Białorusi ustabilizować gospodarkę, zreformować instytucje by były bardziej demokratyczne i wesprzeć gospodarcze reformy, które zwiększą odporność kraju, wzmocnią rozwój gospodarczy i przyczynią się do wzrostu zatrudnienia - mówiła wtedy Komisja Europejska. 

Program zostanie uruchomiony jeśli tylko Białoruś wejdzie na ścieżkę demokratycznych przemian. Plan łączy publiczne i prywatne inwestycje. Został stworzony we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju.

as

Czytaj także

"Sankcje nie są nieodwołalne. UE ma plan gospodarczy dla Białorusi". Szef MSZ o polityce wobec Mińska

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 11:15
- Unijne sankcje wobec Białorusi w każdej chwili mogą być odwołane, jeśli reżim spełni podstawowe warunki przemian gospodarczych - powiedział w Luksemburgu minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne sankcje UE wobec Białorusi. Na czarnej liście m.in. członkowie rodziny Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 17:01
Weszły w życie kolejne, unijne sankcje wobec Białorusi za porwanie samolotu z Aten do Wilna i represje wobec obywateli, w tym mniejszości polskiej. Jest już publikacja w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. 
rozwiń zwiń