Polska ambasada w Brukseli ponownie przekształcona w centrum szczepień przeciw COVID-19
Ambasada Polski przy Unii Europejskiej w Brukseli ponownie została dziś zamieniona w centrum szczepień dla naszych rodaków. Stałe Przedstawicielstwo we współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa organizuje dziś szczepienia drugą dawką AstraZeneki.
2021-07-02, 11:47
Pierwszą podawano na początku maja. Ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś mówił wtedy brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej, że preparaty zaoferowano Polakom pracującym w unijnych instytucjach i ich rodzinom, a także rodzinom urzędników z NATO.
Ponadto z możliwości zaszczepienia mogli skorzystać księża pracujący w Polskiej Misji Katolickiej, nauczyciele z polskich szkół oraz polscy korespondenci w Brukseli. Oferta szczepień objęła również polskich dyplomatów z Paryża, Hagi i Luksemburga.
- Szczepienia realizowane są przez zespoły medyczne, które przyleciały w tym celu z kraju do Brukseli, by dokończyć akcję szczepienia personelu i dyplomatów NATO-wskich - podkreślał na początku maja ambasador Andrzej Sadoś.
- 500 tys. nastolatków zaszczepionych przeciw COVID-19. Rzecznik MZ podał najnowsze dane
- Czy szczepionki autoryzowane w UE chronią przed nowymi mutacjami koronawirusa? Europejska Agencja Leków wyjaśnia
Pod koniec marca polscy medycy podali dyplomatom i wojskowym z kwatery głównej Sojuszu Północnoatlantyckiego pierwszą dawkę preparatu AstraZeneca z krajowych zasobów. Polska odpowiedziała na apel sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego o pomoc w zaszczepieniu pracowników kwatery głównej w Brukseli w związku z przygotowaniami do szczytu NATO, który odbył się w połowie czerwca. Belgia odmówiła Sojuszowi priorytetowego potraktowania pracowników z kwatery głównej.
st
REKLAMA