X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś wzmacnia ochronę granicy z Ukrainą. "Dociera stamtąd duża ilość broni"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 09:59
Białoruski Państwowy Komitet Graniczny poinformował, że wzmocnił ochronę granicy z Ukrainą, ale nie została ona zamknięta. W piątek przywódca kraju Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że nakazał zamknięcie granicy, gdyż dociera stamtąd "duża ilość broni".
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: shutterstock.com/Drop of Light
Aleksander Łukaszenka 1200
Białoruś zamyka granice z Ukrainą. Łukaszenka: z jej terytorium przemycana jest broń

Rzecznik Komitetu Wojsk Granicznych Białorusi Anton Byczkouski powiedział w sobotę, że na granicy zwiększono liczbę funkcjonariuszy i wzmocniono kontrole osób i środków transportu, zwłaszcza przy wjeździe do kraju.

Strona ukraińska informowała tego dnia, że nie otrzymała oficjalnego powiadomienia od Mińska o zamknięciu granicy. Straż graniczna tego kraju podała, że nie zaobserwowała zmian na granicy.

Czytaj także:

Od jesieni ubiegłego roku granice lądowe Białorusi są de facto zamknięte – wprowadzono szereg obostrzeń, oficjalnie z powodu epidemii koronawirusa. Obywatele Białorusi mogą np. wyjeżdżać z kraju nie częściej niż raz na pół roku i tylko po spełnieniu określonych warunków. Wjazd dla obcokrajowców również jest ograniczony z wyjątkiem określonych przez przepisy sytuacji.

Białoruś zapowiedziała tymczasem, że wprowadzi możliwość płatnych szczepień przeciwko koronawirusowi dla obcokrajowców, a nawet ruch bezwizowy dla obywateli 73 państw.

PAP/jb

Czytaj także

Funkcjonariusze Frontexu rozpoczęli patrolowanie granicy litewsko-białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 15:52
Sześciu funkcjonariuszy unijnego Frontexu, czyli Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, rozpoczęło dziś wspólnie z litewską Strażą Graniczną patrolowanie granicy litewsko-białoruskiej. Rząd w Wilnie od pewnego czasu zmaga się ze zwiększoną liczbą migrantów. Są to przede wszystkim Irakijczycy, którzy nielegalnie przekraczają tzw. zieloną granicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina nie otrzymała od Białorusi informacji o zamknięciu granic

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 21:38
Ukraina nie otrzymała od Białorusi informacji o zamknięciu granic. Poinformowało o tym ukraińskie ministerstwo spraw zagranicznych. Wcześniej nieuznawany prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że zamyka granice z południowym sąsiadem w reakcji na rzekome nielegalne dostawy broni z Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litwa ogłosiła stan wyjątkowy w związku z rosnącą nielegalną migracją z Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 11:50
W związku z rosnącym napływem nielegalnych migrantów z Białorusi Litwa w piątek wieczorem ogłosiła stan wyjątkowy. Premier kraju Ingrida Szimonyte tłumaczyła, że potrzebne jest to ze względu na pewne rozwiązania logistyczne.
rozwiń zwiń