X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruski opozycjonista dziękuje polskim dziennikarzom za książkę o białoruskich mediach

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 19:39
Białoruski opozycjonista Aleś Michalewicz podziękował polskim dziennikarzom za napisanie książki o sytuacji białoruskich mediów niezależnych. Grupa 29 polskich reporterów napisała biografie 20 białoruskich dziennikarzy, którzy są prześladowani przez reżim Aleksandra Łukaszenki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/ANDREI LIANKEVICH

Jednym ze współautorów publikacji "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki" jest korespondent Polskiego Radia w Moskwie Maciej Jastrzębski.

Posłuchaj
00:20 11188568_2.mp3 Białoruski opozycjonista dziękuje polskim dziennikarzom za wsparcie (IAR)
 
borrell 1200 pap (1).jpg
UE nałoży kolejne sankcje na Białoruś? Borrell: wykorzystywanie migrantów jako broni jest niedopuszczalne

"Wyraz solidarności"

Białoruski opozycjonista Aleś Michalewicz komentując inicjatywę polskich dziennikarzy podkreślił, że dzięki takim przedsięwzięciom Białorusini wiedzą, że świat, a zwłaszcza sąsiedzi, wciąż o nich pamiętają. - Książka jako wyraz solidarności jest także wyrazem szacunku dla pracy naszych mediów niezależnych - dodaje opozycyjny polityk.

Aleś Michalewicz podkreśla, że sytuacja dziennikarzy na Białorusi jest bardzo zła, a reżim stara się zdławić każdy przejaw wolnego słowa. Przypomina również, że część redakcji została zamknięta, a dziennikarze trafili za kraty.

Posłuchaj
00:18 11188568_1.mp3 Aleś Michalewicz o białoruskich mediach (IAR) 

Książka "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki" została napisana w ciągu kilku tygodni. Opowiada o dwudziestu białoruskich dziennikarzach, którzy za szacunek dla wolności słowa i przestrzeganie zasad etyki zawodowej są prześladowani, a część z nich trafiła do aresztów.

Czytaj także:

Wydanie zaplanowano na 9 sierpnia. Tego dnia minie rok od sfałszowanych przez reżim Aleksandra Łukaszenki wyborów prezydenckich i rozpoczęcia przez Białorusinów akcji protestacyjnych, które brutalnie tłumili funkcjonariusze milicji i OMON-u.

Więcej informacji o projekcie: PartyzanciCelNieTarcza, wsparcie dla inicjatywy na stronie: pomagam.pl 

nt

Czytaj także

"Domagamy się zaprzestania niszczenia wolności słowa". Białoruskie St. Dziennikarzy wydało oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 16:58
Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy domaga się od władz zaprzestania niszczenia niezależnych mediów. Organizacja wydała oświadczenia w związku z przeszukaniami w kolejnych redakcjach i zatrzymaniami niezależnych dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nękanie niezależnych mediów na Białorusi. Mieszkania i redakcje dziennikarzy są przeszukiwane już drugi dzień

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 15:00
Na Białorusi drugi dzień trwają przeszukania kolejnych redakcji i mieszkań dziennikarzy. Do południa funkcjonariusze białoruskich służb pojawili się u pracowników 7 niezależnych mediów. W aresztach i koloniach karnych przebywa już 32 pracowników środków masowego przekazu.
rozwiń zwiń