X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: upamiętniono polską błogosławioną zamordowaną przez Niemców

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 20:16
W Naumowiczach koło Grodna na zachodniej Białorusi upamiętniono męczeńską śmierć Marianny Biernackiej. Pochodząca z Lipska nad Biebrzą polska błogosławiona została rozstrzelana przez Niemców 13 lipca 1943 roku wraz z grupą innych mieszkańców jej miejscowości.
Pomnik upamiętniający zamordowanych w Naumowiczach
Pomnik upamiętniający zamordowanych w NaumowiczachFoto: JB/ FORUM

Na terenie byłych fortów za wsią Naumowicze, gdzie Mariannę Biernacką zabito, nabożeństwo celebrował ksiądz Józef Staniewski.

Maksymilian Maria Kolbe FREE 1200_660.jpg
"Totalny święty, wzór dla każdego." Czesław Ryszka o bohaterze swojej najnowszej publikacji

Biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej powiedział Polskiemu Radiu, że Marianna Biernacka zginęła oddając swe życie za synową i jej nienarodzone dziecko. - Takiej miłości potrzebuje dzisiejszy człowiek - miłości ofiarnej. Przychodzimy tu aby raz jeszcze dotknąć tamtej atmosfery gdy człowiek zabijał człowieka - powiedział biskup Staniewski.

01:00 bialorus - paC - .mp3 W Naumowiczach koło Grodna na zachodniej Białorusi upamiętniono męczeńską śmierć Marianny Biernackiej - relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Kwiaty pod symbolicznym krzyżem upamiętniającym pomordowanych złożył Andrzej Raczkowski - polski konsul generalny w Grodnie. - Przyjechaliśmy tutaj aby wspominać ofiary żołnierzy niemieckich. I symbolem tych wydarzeń jest błogosławiona Marianna Biernacka. Modlimy się za tych którzy zginęli w 1943 roku - powiedział konsul Raczkowski.

Czytaj także: 

Na uroczystość przybyli pielgrzymi z okolicznych miejscowości - głownie z pobliskiego Grodna. W tym roku ze względu na różne ograniczenia w przekraczaniu granicy na uroczystość nie mogli przyjechać mieszkańcy Lipska położonego po polskiej stronie granicy.


mbl

Czytaj także

Białoruś: cudowny obraz Bogurodzicy ocalony z pożaru w Budsławiu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 03:15
Kościół katolicki na Białorusi postanowił nie odwoływać zaplanowanych na początek lipca uroczystości odpustowych w Narodowym Sanktuarium w Budsławiu na północy kraju. Z pożaru, jaki wybuchł 11 maja, udało się bowiem uratować cudowny obraz Budsławskiej Bogurodzicy, do którego latem każdego roku podążają pielgrzymki katolików.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40-lecie święceń abpa Kondrusiewicza. Okolicznościowa msza św. w katedrze w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 07:37
Tadeusz Kondrusiewicz, arcybiskup senior archidiecezji mińsko-mohylewskiej dziś obchodzi 40-lecie święceń kapłańskich. Będzie  z tej okazji przewodniczył okolicznościowej mszy świętej, odprawionej w mińskiej katedrze. 
rozwiń zwiń