X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komisarz UE o przepustce COVID-19: powinna być stosowana jak najszerzej

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 11:41
- Unijna przepustka Covid-19 powinna być używana w najszerszy możliwy sposób - stwierdziła komisarz UE do spraw zdrowia Stela Kiriakidu w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera". Dodała, że pod koniec sierpnia wariant Delta będzie dominował w Unii.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/rarrarorro

Unijna komisarz, opowiadając się za jak najszerszym użyciem tzw. Green Pass, zaznaczyła, że "konieczne są jasne informacje na temat restrykcji wprowadzonych przez państwa członkowskie".

paszport szczepionkowy COVID-19 shutter 1200  ronstik.jpg
Powstała aplikacja, która pozwala sprawdzić ważność Unijnego Certyfikatu COVID

Dodatkowe narzędzia

Jak stwierdziła, poszczególne kraje unijne mogą zdecydować o dodatkowych narzędziach i przepustkach. - Obywatele muszą wiedzieć z wyprzedzeniem, co mogą robić, mając przepustkę Covid-19 - podkreśliła Kiriakidu.

Opisując obecną sytuację epidemiczną w Europie, komisarz oświadczyła: "Mieliśmy trzy miesiące, w których liczba przypadków zakażeń zmniejszyła się, a teraz ona znów rośnie. Jednym z powodów jest szybkie szerzenie się wariantu Delta".

Czytaj także:

Przywołała dane Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, wskazujące, że ponad 40 procent stwierdzonych teraz przypadków koronawirusa w UE wywołała Delta. - Według prognoz do końca sierpnia wariant ten będzie dominujący - dodała.

Unijna komisarz ostrzegła: "Jesteśmy w bardzo delikatnej i poważnej sytuacji; dlatego zaapelowałam do wszystkich państw członkowskich, aby zwiększyły szczepienia, bo to najlepszy sposób, by zwalczyć ten wariant".

dz

Czytaj także

"Wariant Delta to już 83 proc. przypadków". Szefowa CDC o sytuacji epidemicznej w USA

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 22:52
- Wariant Delta koronawirusa, zidentyfikowany po raz pierwszy w Indiach, odpowiada obecnie za 83 proc. zsekwencjonowanych przypadków COVID-19 w USA. Umiera średnio 239 osób dziennie – oceniła we wtorek Rochelle Walensky, szefowa Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obostrzenia dla niezaszczepionych. 30 mln Francuzów dotkniętych nowymi restrykcjami

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 03:04
Francja wprowadza nowe przepisy sanitarne w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. Od dziś osoby nieposiadające paszportu covidowego nie mają dostępu do miejsc rozrywki i kultury. Rząd wprowadził również obowiązek szczepień dla personelu medycznego. Od kilku dni w wielu miastach odbywają się protesty przeciwko nowym przepisom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania: pierwszy werdykt sądu anulujący mandat za lekceważenie restrykcji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 05:43
Sąd w Madrycie wydał pierwszy werdykt anulujący karę finansową wystawioną w związku z lekceważeniem restrykcji przeciwepidemicznym podczas przymusowej izolacji społecznej w Hiszpanii wiosną 2020 r.
rozwiń zwiń