X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tragedia u wybrzeży Libii. 57 migrantów utonęło po tym, jak wywróciła się łódź

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 23:38
U wybrzeży Libii wywróciła się łódź z migrantami. Uważa się, że w wyniku tego wypadku zginęło 57 osób - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji (IOM) Safa Msehli.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Aprazivel

Z oświadczenia Msehli wynika, że łódź, na pokładzie której było 75 migrantów z państw afrykańskich, wypłynęła z miasta Al-Chums położonego w zachodniej części Libii. Wśród 57 ofiar wypadku przypuszczalnie było 20 kobiet i dwoje dzieci. Ci, których uratowano, zostali odesłani z powrotem na brzeg przez rybaków i straż przybrzeżną Libii.

Czytaj także:
afryka free 1200.jpg
Zmiany klimatu coraz bardziej kształtują migracje ludzi. Alarmujące szacunki PAH

Ocaleni pochodzą z Nigerii, Ghany i Gambii. Relacjonowali, że statek zatrzymał się z powodu problemu z silnikiem, a następnie wywrócił w wyniku złych warunków pogodowych.

Czytaj także:

Wzrasta liczba migracji 

Czytaj także:
Libia FREE 1200.jpg
Nowy rozdział wojny w Libii. Kolejna ofensywa i plan pokojowy

W ostatnich miesiącach wzrosła liczba prób przepraw migrantów z Libii do Europy - przekazała AP. Według Amnesty International, od początku roku ponad 7 tys. osób zostało przechwyconych na Morzu Śródziemnym i zawróconych siłą do libijskich obozów detencyjnych.

Raport IOM wskazał, że w pierwszym półroczu 2021 r. zginęło 1146 osób usiłujących przedostać się do Europy, czyli dwa razy więcej niż w podobnym okresie rok wcześniej. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce 22 kwietnia w pobliżu wybrzeży Libii - utonęło wtedy 130 osób.

Libia jest głównym punktem tranzytowym dla migrantów uciekających przed wojnami i ubóstwem w państwach Afryki i Bliskiego Wschodu. Organizacje praw człowieka pracujące z migrantami i uchodźcami cytują zeznania osób, które przeżyły przeprawy do Europy, z których wynika, że w libijskich obozach doświadczały przemocy, w tym gwałtów, tortur oraz przymusowej pracy.

jbt

Zobacz więcej na temat: Afryka Libia ŚWIAT migracja

Czytaj także

Dekada przemocy i chaosu w Libii. Strony konfliktu utworzyły rząd tymczasowy

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 00:50
Podczas rozmów w Genewie strony konfliktu w Libii powołały nowy rząd tymczasowy, którego celem będzie przeprowadzenie w grudniu ogólnopaństwowych wyborów i tym samym zakończenie dekady chaosu, podziału i przemocy w tym kraju.
rozwiń zwiń