X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polacy pomagają walczyć z COVID-19 w Ugandzie. Do Afryki wyruszyła kolejna grupa medyków

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 07:04
Kolejna grupa polskich ratowników jest w drodze do Ugandy. To lekarze z Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Od dwóch tygodni grupa pomaga miejscowym lekarzom w walce z pandemią COVID-19. Teraz na miejsce zostali wysłani kolejni Polacy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jamesa Oatwaya/Panos/FORUM

mid-epa09360450 (1).jpg
Polacy w Ugandzie rozbudują szpital dla chorych na COVID-19

Grupa polskich medyków zajmuje się leczeniem chorych w miejscowości Entebe, niedaleko stolicy Ugandy. Zespół PCPM buduje też oddział intensywnej terapii w miejscowym szpitalu.

- Oddział jest w trakcie organizowania. Będzie najpewniej 14-łóżkowy. Będziemy też szkolić kadrę medyczną: lekarzy i pielęgniarki z procedur intensywnej terapii, które w Afryce dopiero raczkują - mówi doktor Agnieszka Racka z zespołu PCPM.

Posłuchaj
00:50 11219858_1.mp3 Polacy pomagają walczyć z COVID-19 w Ugandzie. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Polska grupa poleciała na miejsce na prośbę Światowej Organizacji Zdrowia. Władze Ugandy poprosiły WHO o pomoc, gdy sytuacja w kraju stała się poważna. - 95 procent próbek, które otrzymujemy to testy zawierające wariant koronawirusa Delta - mówi Mark John Kasumba z ugandyjskiego ministerstwa zdrowia.

Afryka jest obecnie kontynentem, na którym koronawirus w wariancie Delta rozprzestrzenia się najszybciej. Według WHO, w ciągu ostatniego miesiąca liczba ofiar śmiertelnych na kontynencie zwiększyła się o 80 procent.

Uganda jest siódmą misją Zespołu Ratunkowego PCPM od początku pandemii koronawirusa. W ostatnich miesiącach Polacy pomagali w walce z pandemią we Włoszech, w Libanie, Etiopii czy w Tadżykistanie.

kp

Czytaj także

Tragiczna sytuacja w Afryce. Rozprzestrzenia się wariant Delta, w Zambii w kostnicach brak miejsc

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 10:05
Bardziej zakaźny wariant Delta koronawirusa rozprzestrzenia się w Afryce, gdzie jest najmniej szczepionek na świecie i najsłabszy system opieki zdrowia - podaje na swej stronie internetowej amerykański dziennik "The Wall Street Journal". W Zambii brak miejsc w kostnicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus pustoszy Afrykę. Najwięcej osób umiera teraz w Namibii, RPA i Ugandzie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 21:32
Światowa Organizacja Zdrowia informuje o alarmującym roznoszeniu się patogenu w Afryce. Tylko w ostatnim tygodniu liczba zgonów z powodu COVID-19 była tam o 43 procent większa niż tydzień wcześniej.
rozwiń zwiń