more_horiz
Wiadomości

W Nowym Jorku brakuje pracowników. Wkrótce wejdą w życie nowe ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 10:30
Jak podają tamtejsze media, w lipcu przybyło ponad 40 tys. miejsc pracy, natomiast podania o zasiłek dla bezrobotnych złożyło ponad 30 tys. nowojorczyków. Właściciele firm apelują do waszyngtońskiej administracji o ograniczenie funduszy dla bezrobotnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: David Pereiras/Shutterstock

Mimo iż prawie połowa nowojorskich restauracji i kafejek zbankrutowała z powodu pandemii koronawirusa, ci którym się udało przetrwać, są w trudnej sytuacji z powodu braku personelu. Kucharze i kelnerzy są na wagę złota. W podobnej sytuacji jest większość małych firm.

policja usa free 1200.jpg
USA: wypadek furgonetki przewożącej migrantów. Co najmniej 11 osób nie żyje

Zamkniętych jest również wiele restauracji "fast food", hoteli, punktów usługowych, bowiem nie ma chętnych do pracy.

Powodem są fundusze stymulacyjne przyznane przez rząd prezydenta Joe Bidena i podwyższony zasiłek dla bezrobotnych. Ludzie nie mają więc motywacji do szukania pracy, bowiem dostają więcej, niż oferują pracodawcy.

Czytaj także:

Praca tylko dla zaszczepionych

Na dodatek w najbliższych dniach mają wejść w życie nowe ograniczenia. O pracę w punktach usługowych będą mogli ubiegać się tylko ci, którzy pokażą dowód, że są zaszczepieni.

Władze stanowe chcą również wprowadzić obowiązek okazywania dokumentu szczepienia dla gości w hotelach i restauracjach. Stowarzyszenie Przedstawicieli Małych i Średnich Biznesów apeluje do władz stanowych, mówiąc: "Nie poddaliśmy się pandemii, a teraz zniszczą nas urzędnicy".

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem