more_horiz
Wiadomości

"Bez Jezusa nie żyjemy, a wegetujemy". Papież Franciszek podczas południowej modlitwy

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 13:30
Papież powiedział, że bez Jezusa nie tyle żyjemy, co wegetujemy, bo tylko on karmi nasze dusze. Franciszek spotkał się z wiernymi na placu św. Piotra na południowej modlitwie Anioł Pański.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock.com/AM113
Papież Franciszek free 1200
"Kościołem wstrząsają kryzysy, bo jest żywy". Papież przedstawił intencję modlitewną na sierpień

Papież krótką katechezę poświęcił słowom Jezusa zapisanym w Ewangelii św Jana "Ja jestem chlebem życia". Powiedział, że Jezus objawia się jako chleb, czyli to co istotne i niezbędne do codziennego życia. Podkreślił, że Jezus wybacza zło, którego nie możemy przezwyciężyć, sprawia, że czujemy się kochani nawet wtedy, gdy wszyscy nas opuszczą i daje nam życie wieczne. - Czego Jezus sobie nie życzy? Bycia przystawką, bycia lekceważonym i wzywanym tylko wtedy, gdy Go potrzebujemy - zaznaczył Franciszek.

Papież zaapelował, by rodzina przynajmniej raz dziennie spożywała posiłki i zapraszała modlitwą Jezusa, by pobłogosławił to, co uczyniliśmy, lub to, czego nie udało nam się zrobić. Powiedział, że z Jezusem przy stole będziemy nasyceni doskonalszą miłością.

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem