X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chiny wysuwają żądania dyplomatyczne. Chcą odwołania ambasador Litwy w Pekinie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:29
Chińskie MSZ chce odwołania przez władze w Wilnie ambasador Litwy w Pekinie. Chiński resort dyplomacji zapowiedział też odwołanie ambasadora Chin z Litwy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Ilona Bradacova / Shutterstock

Jak poinformowano, chińskie MSZ zwróciło się do władz w Wilnie o odwołanie z Pekinu ambasador Litwy Diany Mickieviciene. Litwę opuścić ma zaś ambasador Chińskiej Republiki Ludowej.

Posłuchaj
00:47 11236140_1.mp3 Chiny chcą odwołania ambasador Litwy w Pekinie. Tomasz Sajewicz (IAR)

 

Kanada PAP 1200.jpg
Kara śmierci dla Kanadyjczyka przemycającego narkotyki. Chiński sąd odrzucił apelację

Konflikt

Obniżenie poziomu relacji dyplomatycznych dotyczy konfliktu obu stolic, związanego z planami otwarcia w Wilnie przedstawicielstwa Tajwanu. Chińskie władze uznają Tajwan za część własnego terytorium.

Do tej pory w nazwach biur reprezentujących interesy Tajwanu w państwach europejskich wykorzystywano nazwę "Biuro Przedstawicielskie Tajpej". Placówka w Wilnie po raz pierwszy miała mieć w nazwie "Tajwan".

Czytaj także:

W tym roku Litwa wycofała się z inicjatywy 17+1, co zostało krytycznie odebrane przez chińskie władze. Współpraca Chin ze wszystkimi państwami bałtyckimi pogorszyła się w tym roku, kiedy chińskie MSZ uznało, że na szczyt platformy współpracy państwa te wysłały przedstawicieli zbyt niskiej rangi.

Ambasadorów państw bałtyckich wzywano do MSZ w późnych godzinach nocnych. Państwa bałtyckie nie wzięły też udziału w targach 17+1 w Ningbo.

dz

Czytaj także

"Bezwstydna manipulacja polityczna". Chiny potępiły ofertę pomocy dla Hongkończyków w USA

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 13:55
Dyplomacja ChRL stanowczo potępiła ofertę "bezpiecznej przystani" dla Hongkończyków w USA, złożoną przez prezydenta tego kraju Joe Bidena. Biuro komisarza chińskiego MSZ w Hongkongu określiło to jako "brutalną ingerencję" w wewnętrzne sprawy miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie wszyscy mieszkańcy Wuhan przebadani na obecność koronawirusa. Wykonano 11 mln testów

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 19:41
11 milionów mieszkańców chińskiego Wuhan, gdzie pod koniec 2019 roku wybuchła pandemia COVID-19, zostało przetestowanych na obecność koronawirusa. Akcja, do której zaangażowano 28 tysięcy osób, trwała od wtorku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińscy szpiedzy w Wielkiej Brytanii? Media: dostają się poprzez program pomocowy dla Hongkongu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 14:57
Chińscy szpiedzy udający uchodźców politycznych próbują dostać się do Wielkiej Brytanii poprzez program przesiedleńczy przeznaczony dla mieszkańców Hongkongu - ujawnił w poniedziałek dziennik "The Times".
rozwiń zwiń