more_horiz
Wiadomości

Dramatyczne dane z Włoch. Tego lata spłonęło już 110 tys. hektarów terenów, głównie leśnych

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 14:10
Na południu Włoch straż pożarna, leśnicy i ochrona cywilna nadal walczą z plagą rekordowych pożarów. Tego lata spłonęło już 110 tys. hektarów terenów, głównie zalesionych.
W tym roku we Włoszech pożary objęły powierzchnię aż czterokrotnie większą niż wynosi roczna średnia ostatnich 13
W tym roku we Włoszech pożary objęły powierzchnię aż czterokrotnie większą niż wynosi roczna średnia ostatnich 13Foto: PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

W tym roku we Włoszech pożary objęły powierzchnię aż czterokrotnie większą, niż wynosi roczna średnia ostatnich 13 lat. Jeśli chodzi o duże pożary, czyli obejmujące ponad 30 hektarów, wybuchło ich dotąd ponad 400, czyli dwa razy więcej od rocznej średniej.

polscy strażacy w grecji free tt psp 1200 .jpg
Europa walczy z pożarami. Sytuację w Grecji uspokoiły deszcze

Na Sardynii spłonęło 10 tys. hektarów lasów, a w Kalabrii 11 tysięcy, w tym 4 tysiące hektarów Parku Narodowego Aspromonte. Pożary wybuchły również w Kampanii i w Tivoli pod Rzymem.

Śmierć poniosło 6 osób. Jak się szacuje, zginęło około 2 milionów hodowlanych i dzikich zwierząt. 70 procent pożarów wywołano celowo. Aresztowano kilkunastu podpalaczy. Kres pożarom mogą położyć oczekiwane w przyszłym tygodniu gwałtowne burze.

Czytaj również:


kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem