X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szwecja publikuje raport dot. przestępczości. Większość podejrzanych to cudzoziemcy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 09:38
W Szwecji spada liczba osób podejrzanych o przestępstwa - tak wynika z opublikowanego dziś raportu szwedzkiej Rady do spraw Zapobiegania Przestępczości. Jednocześnie autorzy raportu podają, że wśród podejrzanych liczba osób urodzonych za granicą jest 2,5 razy większa niż urodzonych w Szwecji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Emmoth

shutterstock_ rower elektryczny erower kolarstwo 1200 free.jpg
Holandia: e-rowery coraz częściej celem złodziei. Większość trafia do Europy Wschodniej

W latach 2007-2018 bezwzględna liczba podejrzanych o przestępstwa spadła i dotyczy to zarówno osób urodzonych w kraju, jak i za granicą - napisano w raporcie. Większość podejrzanych to osoby młode, urodzone w Szwecji, ale z dwojgiem rodziców urodzonych za granicą oraz osoby, które same urodziły się za granicą.

Czytaj także:

Zmniejszenie liczby podejrzanych nie dotyczy wszystkich czynów karalnych. We wszystkich badanych grupach wzrosła liczba podejrzanych o zabójstwa oraz przestępstwa narkotykowe.

kp

Czytaj także

Coraz więcej napaści i zabójstw we Francji. "Le Figaro" ujawnia zatrważający raport

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 02:15
Francja notuje spektakularny przyrost aktów przemocy - poinformował dziennik "Le Figaro". Gazeta ujawniła oficjalny raport dotyczący poziomu przestępczości w pierwszym półroczu 2021 roku. Wskazują one na coraz większą liczbę napaści i zabójstw, szczególnie w regionie Paryża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Holandia: policja zamknęła największe laboratorium metamfetaminy w kraju. Wśród aresztowanych Polak

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 16:26
Policja poinformowała, że namierzyła i zamknęła największe laboratorium metamfetaminy w Holandii, które znajdowało się w Nederweert na południu kraju. Aresztowany został 62-letni Polak.
rozwiń zwiń