X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys humanitarny w Afganistanie. ONZ apeluje do darczyńców o pomoc finansową

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 12:29
Organizacja Narodów Zjednoczonych wystosowała w sobotę pilny apel do darczyńców na całym świecie o pomoc afgańskim rolnikom w walce z suszą, która zagraża egzystencji siedmiu milionów ludzi. Na początek potrzebne jest co najmniej 18 mln dolarów.
Trudna sytuacja w Afganistanie
Trudna sytuacja w AfganistanieFoto: PAP/EPA/STRINGER

EPA Afganistan Kabul lotnisko ewakuacja 1200.jpg
"Przygotowujemy się na najgorszy możliwy scenariusz". Apel ONZ o pomoc dla Afganistanu

Jak alarmuje ONZ susza, pandemia COVID-19 i wysiedlenia ludności, spowodowane ofensywą talibów, którzy przejęli kontrolę nad krajem, "dotkliwie uderzyły w społeczności wiejskie Afganistanu, w szczególności w rolników i pasterzy".

Według ONZ 14 milionów Afgańczyków, w tym dwa miliony dzieci, cierpi obecnie z powodu ostrego braku bezpieczeństwa żywnościowego, czyli co trzeci mieszkaniec tego kraju. Zagrożone są trzy miliony zwierząt.

Brak żywności

- Jeśli nie udzielimy pomocy ludziom najbardziej dotkniętym przez dotkliwe susze, wielu z nich będzie musiało porzucić swoje gospodarstwa i opuścić miejsce zamieszkania - ostrzegł dyrektor generalny Agencji ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Qu Dongyu.

- To grozi pogorszeniem braku bezpieczeństwa żywnościowego i dodatkowo zagraża stabilności Afganistanu - podkreślił.

FAO apeluje o przekazanie przez darczyńców 18 milionów dolarów m.in. na sfinansowanie zakupu nasion pszenicy, której uprawa zapewnia byt 1,5 mln ludzi.

Światowy Program Żywnościowy (WFP) oszacował w połowie sierpnia, że ​​potrzebuje 234 milionów dolarów do końca roku, aby zapewnić pomoc zagrożonej ludności w Afganistanie.

pkur

Czytaj także

WHO o sytuacji w Afganistanie: środków pomocy medycznej starczy nam tylko na tydzień

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 16:54
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała we wtorek, że dysponuje środkami pomocy medycznej w Afganistanie wystarczającymi jedynie na tydzień. Ponad 500 ton tej pomocy, w tym sprzęt chirurgiczny i środki dla osób niedożywionych, nie dotarło do kraju z powodu ograniczeń na lotnisku w Kabulu.
rozwiń zwiń