X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna epidemia cholery w Nigrze, zmarło tam już ponad 100 osób. Eksperci ostrzegają

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 18:23
W Nigrze epidemia cholery spowodowała śmierć 104 osób - poinformowało ministerstwo zdrowia w Niamey. Z powodu licznych powodzi, z którymi kraj zmaga się od czerwca, eksperci obawiają się wzrostu liczby zachorowań.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Gustavo Amador/PAP

Cholera dotknęła obszar stołeczny, cztery regiony graniczące z Nigerią oraz jeden sąsiadujący z Burkina Faso, Mali i Beninem. Zachorowało ponad 2,8 tys. chorych.

1200_koronawirus_shutterstock.jpg
Nowe warianty koronawirusa. Kraska: musimy nadal zachować ostrożność

"Wskaźnik śmiertelności wynosi 4 proc., a najbardziej dotknięta epidemią została grupa wiekowa 15-37 lat" - podał resort zdrowia.

Z pomocą Lekarzy bez Granic (MSF), ONZ i Unii Europejskiej Niger stara się powstrzymać epidemie poprzez liczne kampanie społeczne na temat cholery, dystrybucję produktów do uzdatniania wody, dezynfekcję miejsc publicznych i transportu publicznego oraz studni w dotkniętych chorobą wioskach.

- Zapasy leków i szybkich testów wykrywających zakażenie zostały wysłane do zainfekowanych regionów, gdzie chorzy są bezpłatnie leczeni - zapewnił rząd. Państwowe służby sanitarne zaapelowały, by mieszkańcy "stawiali się w centrach leczenia, jak tylko wystąpi u nich możliwe objawy choroby, m.in. biegunka i wymioty".

To kolejna epidemia cholery w Nigrze

Poprzednia epidemia cholery w Nigrze wystąpiła w 2018 roku. Zmarło wtedy 78 osób spośród niemal 4 tys. zakażonych.

Czytaj także:

Cholera to groźna choroba zakaźna przewodu pokarmowego, wywoływana przez spożycie pokarmu lub wody skażonej szczepami przecinkowca cholery. Do zakażenia dochodzi w drodze pokarmowej, głównie przez zanieczyszczoną ludzkimi odchodami wodę. Wodę skazić bakteriami mogą jedynie ludzie chorzy lub nosiciele bakterii.

ng

Czytaj także

Ewakuacja, pomoc humanitarna, rozmowy z władzami. UE przed szczytem G7 nt. Afganistanu

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 16:12
Skoordynowana ewakuacja z Afganistanu, pomoc humanitarna i warunki ewentualnych rozmów z nowymi władzami - to tematy, które przedstawiciele Unii Europejskiej chcą poruszyć podczas wideoszczytu G7.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec sporu sądowego ws. dostaw szczepionek. Jest ugoda między KE a AstraZeneką

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 11:15
Jest ugoda między Komisją Europejska a firmą AstraZeneca w sprawie dostaw szczepionek, która kończy spór sądowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katar będzie nadzorować lotnisko w Kabulu? Trwa dyskusja z talibami

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 15:53
Katar będzie prawdopodobnie zarządzał w najbliższym czasie lotniskiem w Kabulu. Trwają rozmowy rządzących Afganistanem talibów z władzami bliskowschodniego emiratu na temat ewentualnego wznowienia ruchu lotniczego. Tymczasem do Afganistanu zaczyna już docierać pomoc humanitarna.
rozwiń zwiń