"Ataki hybrydowe realizowane za pomocą ludzi są nieakceptowalne". Merkel apeluje do Mińska
- To jest zupełnie nieakceptowalne, że takie hybrydowe ataki są realizowane za pomocą ludzi - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel, pytana o kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Apeluję do strony białoruskiej: to są osoby, które wymagają pomocy - dodała.
2021-09-11, 17:50
Kanclerz Niemiec została zapytana na konferencji po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim o kryzys na granicy polsko-białoruskiej.
Powiązany Artykuł
![1200 stan wyjatkowy forum.jpg](http://static.prsa.pl/images/80696bd9-d17b-4353-98fa-599a10b7fe79.jpg)
Straż Graniczna wydała pozwolenia na wjazd na teren objęty stanem wyjątkowym. Głównym powodem były sytuacje rodzinne
- Apeluję do strony białoruskiej: istnieje możliwość, żeby pomóc osobom, które znajdują się tam w trudnych warunkach humanitarnych, poprzez międzynarodowe organizacje, np. Czerwony Krzyż. To oznacza, że polska strona musi być otwarta na to, ale też białoruska strona - mówiła kanclerz Niemiec.
- To jest apel do strony białoruskiej. Trzeba im uświadomić, że to są osoby, które wymagają pomocy, ochrony. To są osoby, które są wykorzystywane jako środek nacisku. Powiedziałam to też prezydentowi Rosji. Uważam, że to jest zupełnie nieakceptowalne, że takie hybrydowe ataki są realizowane za pomocą tych ludzi - dodała Merkel.
- Szef MSWiA spotkał się z władzami miejscowości przygranicznych. "Nasze działania przyjęto ze zrozumieniem i wsparciem"
- "Te działania są racjonalne". Gen. Roman Polko o stanie wyjątkowym
jbt
REKLAMA