X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Witamy cię jako niosącego potrzebną inspirację dla przyszłości". Prezydent Słowacji powitała papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 11:32
W Pałacu Prezydenckim w Bratysławie odbyła się oficjalna ceremonia powitania papieża Franciszka, który od niedzieli jest na Słowacji. Papież, zwracając się do przedstawicieli władz, społeczeństwa i korpusu dyplomatycznego, powiedział, że - pandemia jest próbą naszych czasów. Franciszek wezwał do pomocy innym, integracji i wspólnego budowania przyszłości.
Papiez Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/Stefano Spaziani

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova, zwracając się do Franciszka, podkreśliła znaczenie integracji europejskiej i przypomniała, że chrześcijaństwo oraz Kościół katolicki były od zawsze częścią słowackiej tożsamości kulturowej.

papież Franciszek Słowacja PAP 1200.jpg
Papież przybył do Bratysławy. Franciszka powitała prezydent Słowacji Zuzana Czaputova

- Witamy cię jednak nie tylko jako przedstawiciela jednej z największych duchowych rodzin na tej planecie, ale i jako niosącego bardzo potrzebną inspirację dla przyszłości ludzkości - powiedziała prezydent Słowacji, która wezwała do szukania wspólnych rozwiązań kryzysu klimatycznego.

Czytaj także: 

Papież Franciszek mówił o słowiańskim geście witania chlebem i solą. Odniósł się do historii Słowacji, przypominając, że została ona ukształtowana przez wiarę. Powiedział, że dzieje te wzywają Słowację do bycia "orędziem pokoju w sercu Europy".

- Sugeruje to wielki niebieski pas na waszej fladze, symbolizujący braterstwo z narodami słowiańskimi. Potrzebujemy właśnie braterstwa, aby promować integrację, która jest coraz bardziej niezbędna. Jest ona pilnie potrzebna teraz, w czasie, gdy po wielu trudnych miesiącach pandemii nadchodzi wytęsknione ożywienie gospodarcze, któremu sprzyjają plany odbudowy Unii Europejskiej - powiedział Franciszek.

Papieska pielgrzymka na Słowację potrwa do środy.


nj

Czytaj także

Przedstawiciel słowackich Żydów przed spotkaniem z papieżem: na słowa Franciszka czekamy z nadzieją

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 06:48
Przewodniczący Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Bratysławie Tomasz Stern powiedział, że wspólnota żydowska czeka na słowa papieża Franciszka z nadzieją. Spodziewa się, że papież zajmie stanowisko wobec byłego prezydenta Republiki Słowacji z lat II wojny światowej ks. Josefa Tisa.
rozwiń zwiń