X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Media: Macron oferował UE miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Na szali europejska armia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 11:38
Brytyjski dziennik “Daily Telegraph” poinformował w środę, że prezydent Francji Emmanuel Macron był gotów zrezygnować w imieniu Francji ze stałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na rzecz Brukseli w zamian za utworzenie armii UE.
Emmanuel Macron
Emmanuel MacronFoto: EPA/STEFANO RELLANDINI / POOL MAXPPP OUT

Pałac Elizejski zaprzeczył w środę rewelacjom "Daily Telegraph". "Wbrew twierdzeniom brytyjskiego tabloidu »Daily Telegraph«, które ujawnił dziś rano, Francja nie zaproponowała rezygnacji z miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Francja jest i pozostanie w Radzie Bezpieczeństwa” – napisano na Twitterze.

Według gazety Paryż naciska na większą militarną integrację w UE po tym jak Australia wycofała się z kontraktu na zakup francuskich okrętów podwodnych na rzecz współpracy z USA i Wielką Brytanią.

borrell_pap_1200.jpg
Spór o okręty podwodne. Borrell: szefowie dyplomacji krajów UE jednoznacznie poparli Francję

Jak tłumaczył w Polskim Radiu 24 francuski publicysta Olivier Bault "pertraktacje z Australią, które wyrzuciły Francję z gry, miały odbywać się bez wiedzy Francuzów". - To ich zdaniem podważa zaufanie do sojuszników stąd zapowiedzi, iż może mieć to wpływ na relacje z NATO - wskazał Bault.  

Czytaj także:Informacja "Daily Telegraph" wzbudziła ogromne kontrowersje wśród polityków francuskiej opozycji, którzy jednogłośnie stwierdzili, że tego typu propozycja ze strony prezydenta byłaby "zdradą interesów narodowych". Stanowisko takie wyrazili szef Francji Nieujarzmionej Jean-Luc Melenchon, przywódca ruchu Patriotów Florian Philippot oraz szefowa Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.

PAP/PR24/fc

Czytaj także

Rau: ostatnie tygodnie pokazały, ile dobrego przynosi militarna współpraca polsko-brytyjska

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 19:00
- W ostatnich tygodniach, kiedy obserwowaliśmy dramatyczny rozwój wypadków w Afganistanie, mogliśmy zobaczyć, ile dobrego wynika ze współpracy militarnej polsko-brytyjskiej. Udało się ocalić wiele ludzkich istnień – powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas otwarcia Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czaputowicz o sojusznikach Polski: trzeba wziąć pod uwagę, że zmieniły się priorytety USA

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 14:27
- Teraz trzeba wziąć pod uwagę to, że po wyborach zmieniły się priorytety USA. Prezydent Biden inaczej to definiuje. Nasze relacje z Niemcami powinny być dobre i mamy także sygnały z USA, że postrzegają takie relacje jako ważne dla nich - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Czaputowicz, były szef MSZ.
rozwiń zwiń