more_horiz
Wiadomości

Ministrowie z Polski i Czech dyskutowali ws. Turowa. Kurtyka: zależy nam na szybkim porozumieniu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 22:39
Ministrowie środowiska Polski i Czech rozmawiali w poniedziałek w Pradze o przyszłości polskiej kopalni węgla brunatnego Turów. Zadeklarowali przyspieszenie trwających od czerwca negocjacji w tej sprawie.
Kopalnia w Turowie
Kopalnia w TurowieFoto: Lukasz Barzowski/ Shutterstock

Polski minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka powiedział, że w trakcie dzisiejszego spotkania obie strony zgodziły się co do potrzeby przyspieszenia procesu negocjacji.

ZOBACZ TAKŻE
pap Michał Kurtyka.jpg
Kolejna odsłona negocjacji ws. Turowa. Kurtyka: proponujemy konkretne mechanizmy rozwiązywania konfliktów

- Zgodziliśmy się, że w środę rano nasze zespoły wracają do Pragi i będziemy dyskutować. Zależy nam na szybkim porozumieniu - oświadczył Michał Kurtyka.

Posłuchaj
00:11 Michał Kurtyka - w środę nasze zespoły wracają do Pragi (IAR).mp3 Michał Kurtyka: w środę nasze zespoły wracają do Pragi (IAR)

 

Czeski minister środowiska Richard Brabec wyraził zadowolenie z poczynionych postępów. - Te negocjacje nie były i nie są proste. Dziś jednak nawiązaliśmy do postępów poczynionych w piątek podczas rozmów eksperckich. Według mnie i dziś doszło do znacznego postępu - powiedział Richard Brabec.

Posłuchaj
01:00 Kolejna odsłona negocjacji ws. Turowa. Relacja Wojciecha Stobby (IAR).mp3 Kolejna odsłona negocjacji ws. Turowa. Relacja Wojciecha Stobby (IAR)

 

W rozmowach wzięli też udział samorządowcy. Hetman (odp. wojewody) kraju libereckiego Martin Puta podkreślił, że porozumienie w sprawie Turowa będzie korzystniejsze dla obu państw i mieszkańców terenów przygranicznych niż toczenie sporu przed TSUE. Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski zaznaczył, że deklaracja o przyspieszeniu negocjacji to krok w dobrym kierunku, na który czekają pracownicy kopalni i elektrowni oraz mieszkańcy regionów.

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem