more_horiz
Wiadomości

Korea Północna wystrzeliła pocisk do Morza Japońskiego. "Mamy prawo prowadzenia prób z bronią"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 02:16
Korea Północna wystrzeliła co najmniej jeden niezidentyfikowany pocisk, który spadł do Morza Japońskiego. Informację o tej kolejnej próbie podała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap powołując się na szefów dowództwa generalnego armii Korei Południowej. Według japońskiego dowództwa wojskowego mogła to być rakieta balistyczna.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Kristina Konovalova

W tym samym czasie ambasador Korei Północnej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Kiom Song powiedział, że nikt nie może odmówić jego krajowi prawa do samoobrony oraz prowadzenia prób z bronią. Dodał też, że Korea Północna jest gotowa na rozmowy pod warunkiem, że Stany Zjednoczone zakończą "wrogą politykę" wobec Pjongjangu.

Kim Dzong Un shutterstock free 1200.jpg
Korea Północna wznowiła prace nad programem nuklearnym? Raport MAEA alarmuje o nowym zagrożeniu

W ubiegłym tygodniu współrządząca Koreą Północną siostra przywódcy Kim Dzong Una - Kim Jo Dzong - zasugerowała, że obydwa państwa koreańskie powinny naprawić relacje. Wydała dwa oświadczenia, z których wynikało, że komunistyczna Północ gotowa jest do rozmów z Południem. Zasugerowano, że Pjongjang chce też rozmawiać o ponownym otwarciu biura łącznikowego państw koreańskich w Kaesong.

Korea Północna wysadziła je wcześniej w powietrze, manifestując w ten sposób swoje niezadowolenie z postępu negocjacji z Koreą Południową i USA.

Czytaj także:

Kim Jo Dzong potępiła "podwójne standardy" Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych twierdząc, że krytykują program północnokoreańskich zbrojeń, podczas, gdy kraje te wciąż powiększają swój arsenał militarny.

Nowa amerykańska administracja praktycznie nie utrzymuje żadnej łączności z północnokoreańskimi urzędnikami. 

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem