X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Talibskie władze dążą do stłumienia wszelkiej krytyki". Aresztowania dziennikarzy w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 11:56
Co najmniej 32 dziennikarzy zostało aresztowanych w Afganistanie, odkąd w połowie sierpnia władzę w tym kraju przejęli talibowie - informuje organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch (HRW). Jak dodaje, za pomocą nieprecyzyjnych przepisów talibskie władze dążą do stłumienia wszelkiej krytyki i sprzeciwu.
Zdjęcie talibów umieszczone w sieci
Zdjęcie talibów umieszczone w sieciFoto: Twitter/Alhanafi_1
talibowie pap 1200.jpg
Fryzjerzy na celowniku talibów. "Kary za strzyżenie i golenie"

Afgańskie ministerstwo informacji i kultury wydało rozporządzenie, którego "obszerne i ogólnikowe" zapisy mają w praktyce zakazać wszelkiej krytyki działania władz - podkreśla HRW.

- Mimo że talibowie zobowiązali się, że będą zezwalać na działanie dziennikarzom respektującym wartości islamu, nowe przepisy prawa duszą media - oceniła szefowa sekcji HRW ds. Azji Patricia Gossman. - Obecne regulacje są tak radykalne, że dziennikarze ze strachu przed więzieniem sięgają po autocenzurę - dodała.

Nowe prawo zakazuje publikacji materiałów, które "są w sprzeczności z islamem", "obrażają narodowych bohaterów" lub "zniekształcają obraz (rzeczywistości)". Dziennikarze są zobowiązani do relacjonowania "w sposób wyważony". Zabrania im się poruszać tematy, które "nie zostały potwierdzone przez urzędników" i takie, które "mogą mieć negatywny wpływ na postawy społeczne".

Czytaj także:

Służby specjalne Afganistanu wzywają pracowników mediów i nakazują im zaprzestanie "działań propagandowych", jakich dopatrzono się w materiałach prasowych.

- Nie mamy już wolnych mediów w Afganistanie. Straciliśmy przestrzeń dla wolnych mediów wraz z przejęciem władzy w kraju przez talibów - stwierdziła redaktor portalu internetowego dla kobiet.

- Zagraniczne rządy powinny wysłać sygnał, że sposób traktowania mediów przez talibów pozostanie głównym problemem przyszłych stosunków - podsumowała sytuację Gossman.

PAP/ jb

Czytaj także

Największa ewakuacja w historii i zaskakujące ruchy tamtejszej armii. Szef Pentagonu broni operacji afgańskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 18:05
Sekretarz obrony USA Lloyd Austin broni sposobu przeprowadzenia misji ewakuacji cywilów i wycofywania wojsk amerykańskich z Afganistanu. Podczas przesłuchań w Senacie Austin przyznał jednak, że szybki upadek afgańskich sił zbrojnych był zaskoczeniem dla Pentagonu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reakcja na problemy u źródła". Wiceszef KE o wnioskach z kryzysu migracyjnego w 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 16:30
Komisja Europejska przyznała, że Unia musi zmienić podejście do walki z kryzysem migracyjnym. W 2015 r. unijne instytucje naciskały na obowiązkowe przyjmowanie uchodźców i ustalanie limitów dla poszczególnych krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strategiczna porażka". Wojskowi USA o zakończeniu wojny w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 21:34
Generałowie Mark Milley i Frank McKenzie ocenili, że sposób zakończenia wojny w Afganistanie przez USA był "strategiczną porażką", która wzmocni organizacje dżihadystyczne. Jednocześnie wojskowi przyznali, że pozostawienie tam sił USA mogło doprowadzić do dodatkowych strat.
rozwiń zwiń