X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Blisko 60 chińskich myśliwców i bombowców w strefie powietrznej Tajwanu

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 16:50
Władze Tajwany informują, że w piątek i sobotę 58 chińskich samolotów naruszyło strefę obrony powietrznej wyspy. To największa do tej pory liczba maszyn, uczestniczących w takim incydencie.
Tajpej
Tajpej Foto: shutterstock.com/Robert CHG

Według tajwańskiego ministerstwa obrony, w piątek strefę obrony powietrznej naruszyło 38 samolotów, nadlatujących w dwóch falach. Były wśród nich bombowce zdolne do przenoszenia broni nuklearnej. Według ekspertów piątkowe wtargnięcie było związane z obchodzoną w Chinach 72. rocznicą powstania Chińskiej Republiki Ludowej.

chinski samolot 1200 shutter
Dziesiątki chińskich samolotów naruszyło strefę obrony powietrznej Tajwanu. "To rekord wtargnięć"

W sobotę strefę tę naruszyło 20 kolejnych samolotów. Wśród nich znalazło się 18 myśliwców sił powietrznych chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, w tym 14 myśliwców Shenyang J-16 i cztery SU-30, oraz dwa samoloty Shaanxi Y-8 do zwalczania okrętów podwodnych. 

Podczas większości podobnych incydentów chińskie samoloty wlatują do południowo-zachodniej części strefy, w bliskiej odległości od archipelagu Dongsha (Pratas), kontrolowanego przez Tajwan.

Czytaj również:

Premier Tajwanu Su Tseng-chang zarzucił Chinom, że naruszają pokój w regionie. Jak podkreśliło w oświadczeniu ministerstwo obrony, w odpowiedzi na oba naruszenia strona tajwańska wysłała własne bojowe samoloty powietrzne do monitorowania sytuacji. Włączone zostały również systemy obrony przeciwrakietowej i wysłano ostrzeżenia radiowe. 

Rząd w Pekinie nie skomentował incydentu. Chiny uważają Tajwan za zbuntowaną prowincję.

ng

Czytaj także

Okręt marynarki wojennej USA w Cieśninie Tajwańskiej. Chiny protestują

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 07:14
Chińskie ministerstwo obrony zaprotestowało w sobotę przeciwko przejściu okrętu marynarki wojennej USA i kutra straży przybrzeżnej przez wody między Chinami a Tajwanem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiński rząd nie będzie zadowolony. Tajwan chce zwiększyć inwestycje w Europie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 11:00
Tajwan chce wzmocnić relacje gospodarcze z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. 65-osobowa delegacja tajwańskiego biznesu w październiku odwiedzić ma Słowację, Czechy i Litwę. To m.in. te państwa, które przekazały na Tajwan szczepionki na COVID-19. Wizyta najprawdopodobniej wywoła negatywne reakcje rządu w Pekinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy szef opozycyjnej partii na Tajwanie. Prezydent Chin wzywa do "zjednoczenia narodowego"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 17:11
Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej i przywódca Komunistycznej Partii Chin (KPCh) Xi Jinping pogratulował w opublikowanym w niedzielę liście zwycięstwa wyborczego nowemu szefowi opozycyjnej na Tajwanie partii Kuomintang (KMT) Ericowi Chu oraz zaapelował o "zjednoczenie narodowe".
rozwiń zwiń