more_horiz
Wiadomości

W Strasburgu posiedzenie Parlamentu Europejskiego. Wśród tematów sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 04:01
Eurodeputowani zbierają się dziś po południu (początek obrad o godz. 17:00) w Strasburgu i będą debatować do czwartku. Na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego zostanie omówiona sytuacja na polsko-białoruskiej granicy.
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock/Drop of Light

Straż graniczna free tt-663.jpg
Tesławski o kryzysie migracyjnym: UE nie postąpi jak kiedyś, nie otworzy granic

Jutro w Parlamencie odbędzie się debata na temat kryzysu humanitarnego, który ma miejsce wzdłuż granicy Białorusi z Unią Europejską, oraz "wojny hybrydowej prowadzonej przeciwko wspólnocie Europejskiej" przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

Posłuchaj
00:57 11326612_1.mp3 Posiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Relacja Karola Surówki (IAR)

W środę europosłowie zagłosują również nad rezolucją w tej sprawie. Planowana jest także debata na temat utworzenia i dofinansowania unijnej agencji do spraw polityki azylowej.

Deputowani mają też dyskutować, jak powstrzymać wzrost cen za energię oraz jak kształtować relacje Unii ze Stanami Zjednoczonymi.

Ważnym tematem tego posiedzenia jest również bezpieczeństwo na drogach. Unia wyznaczyła sobie cel, by do 2050 roku liczba śmiertelnych wypadków na europejskich drogach spadła do zera. Wśród propozycji są inwestycje w infrastrukturę drogową, tworzenie w dzielnicach mieszkaniowych stref 30 km/h oraz zaostrzenie kar za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Oprócz tych tematów w agendzie znalazły się również: cyberbezpieczeństwo oraz unijna polityka wobec Arktyki.

kp

Zobacz także

Zobacz także