X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja tłoczy gaz do Nord Stream 2 pod pretekstem testów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 20:17
Gazprom zaczął tłoczyć gaz do pierwszej nitki rurociągu Nord Stream 2. Informację podała agencja Interfax, powołując się na komunikat rosyjsko-niemieckiego konsorcjum Nord Stream 2 AG, które jest operatorem gazociągu.
Prace instalacyjne przy Nord Stream 2 - zdjęcie ilustracyjne
Prace instalacyjne przy Nord Stream 2 - zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/eleonimages

Zastrzeżenia do budowy rurociągu położonego na dnie Bałtyku zgłasza Polska. Polscy eksperci są zdania, że ta inwestycja zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Unii Europejskiej. Jak wcześniej informowało Polskie Radio, nasz kraj chce, aby Komisja Europejska wszczęła dochodzenie w sprawie manipulacji rynkowych Gazpromu, które doprowadziły do gwałtownego wzrostu cen błękitnego paliwa na europejskiej giełdzie.

akademik czerski nord stream 2 free shutt 1200 .jpg
Tomasz Stępień: wysokie ceny gazu utrzymają się dotąd, dopóki będzie trwała zależność od jednego dostawcy

Rosja, nie zważając na zastrzeżenia zgłaszane przez Polskę i część krajów Unii Europejskiej, kontynuuje proces uruchamiania gazociągu Nord Stream 2. Według agencji Interfax, do pierwszej nitki rurociągu tłoczony jest surowiec, aby można było dokończyć testy jakościowe i wytrzymałościowe konstrukcji. Wcześniej, przy pomocy specjalnych urządzeń, zostały przeprowadzone oględziny wewnętrzne i zewnętrzne gazociągu.

Czytaj więcej:

Agencja informacyjna Bloomberg, powołując się na Duńską Agencję ds. Energii napisała, że pierwsza nitka Nord Stream 2 uzyskała wszystkie niezbędne certyfikaty i może zostać włączona do eksploatacji. Natomiast druga nitka nie spełnia jeszcze wszystkich wymogów.

Kilka tygodni temu grupa 40 europosłów przekazała Komisji Europejskiej list, w którym zwróciła uwagę, że manipulacje rynkowe Gazpromu powodujące nieuzasadniony wzrost cen surowca mogą być jednym z elementów nacisku, wywieranego przez Rosję na kraje Unii Europejskiej, aby zgodziły się na uruchomienie Nord Stream 2, mimo jego niezgodności z unijnymi regulacjami.

nj

Czytaj także

Nord Stream 2 – instrument polityczny w rękach Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 23:00
Jak mające miejsce 26 września wybory do Bundestagu wpłyną na stosunki między Warszawą a Berlinem? Jakie mogą być konsekwencje uruchomienia Nord-Stream 2 dla bezpieczeństwa energetycznego Europy? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi w "Klubie Trójki" wraz z ekspertem ds. relacji polsko-niemieckich prof. Bogdanem Musiałem, dr. Szymonem Kardasiem z Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Mariuszem Marszałkowskim, analitykiem ds. energetyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Możliwa ostrzejsza retoryka wobec Chin i Rosji". Ekspert o możliwościach nowego rządu Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 07:44
- Niezależnie od tego, która koalicja stworzy nowy rząd Niemiec, należy się spodziewać, że będzie dążyła do wzmocnienia międzynarodowej roli UE oraz utrzymania pozycji RFN jako jednego z liderów światowego eksportu - przewiduje dr Anna Kwiatkowska z OSW. Dodaje, że ze względu na nastroje społeczne retoryka nowego rządu wobec Chin i Rosji może być ostrzejsza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecka europosłanka: działania Putina dowodzą, że obawy Polaków były uzasadnione

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 15:51
Działania Władimira Putina prowadzące do wzrostu cen gazu dowodzą, że wszystkie obawy artykułowane od dawna przez Polaków były niestety uzasadnione - przyznaje europosłanka niemieckich Zielonych Viola von Cramon.
rozwiń zwiń